1 та 2 листопада у Львові відбувся XVIII Міжнародний економічний форум. У рамках масштабної події увазі представників дипломатичних та бізнес-делегацій з України та з-за кордону була представлена виставка підприємств Сходу України «Схід-Експо – 2018»

Евеліна БОГДАНОВА

«СХІД-ЕКСПО» – МАЙДАНЧИК МОЖЛИВОСТЕЙ

Міжнародний економічний форум стартував відкриттям виставки «Схід-Експо», яка презентувала продукцію 70 товаровиробників з Луганщини та Донеччини. Луганська область була представлена на виставці 26-ма підприємствами машинобудівної, хімічної, целюлозно-паперової, легкої, харчової промисловості, сільського господарства та туристичного бізнесу.

– Виставка «Схід-Експо» – підтвердження того, що Україна – миролюбива. Це політики, особливо напередодні тих чи інших політичних процесів, формують розкол між Сходом і Заходом, Північчю і Півднем. Але ми – єдина нація! Завдяки спільним проектам ми об’єднуємось і разом йдемо до перемоги! – наголосив під час урочистого відкриття виставки перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Можливість представити власний бізнес на «Схід-Експо» для товаровиробників Сходу України була організована ПРООН за фінансової підтримки Посольства США в Україні, Урядів Японії та Польщі. Серед партнерів проекту – Львівська облрада, Львівська обласна торгово-промислова палата, а також Львівська, Луганська та Донецька облдержадміністрації.

– Для мене цей захід особливо важливий. Адже зазвичай ми чуємо, що Схід – це зона конфлікту. Але саме тут ми бачимо, що ситуація не така вже й однозначна. Сподіваюсь, у ці дні відбудуться не тільки виставкові заходи, але й встановляться нові партнерські стосунки, – підкреслила Оснат Лубрані, координатор з гуманітарних питань, постійний представник ООН в Україні.

У сьогоднішніх непростих умовах бізнесу Луганщини вкрай потрібні майданчики для налагодження каналів комунікації та пошуку партнерів. Луганщина вже втретє взяла участь у виставці «Схід-Експо», але у Львові цей захід відбувся вперше.

– Попри всі економічні та політичні труднощі, бізнес Луганщини відновлює свої позиції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, – відзначив Сергій Філь, виконувач обов’язків голови Луганської облдержадміністрації. – Ми постійно шукаємо нові можливості для його розвитку та підтримки, маємо чітке бачення стратегії розвитку регіону, відновлення його інвестиційного потенціалу та підвищення конкурентоспроможності регіонального продукту. Маю надію, що «Схід-Експо» не тільки продемонструє те, що ми вже маємо, але й надасть початок новим проектам, які можна спільно реалізовувати на території Луганської області.

Також Сергій Філь запевнив учасників та гостей виставки, що інвестувати в Луганську область можна, і це варто робити.

– За даними статистики Луганщина посідає останнє місце в Україні за кількістю правопорушень. Це говорить про те, що у нас безпечно, – підкреслив він.

ВІДКРИТІ КАНАЛИ КОМУНІКАЦІЇ

Відвідати подію мав можливість будь-хто, адже її формат розрахований не тільки на потенційних контрагентів, але й на пересічних споживачів. Саме це зауважив у своїй промові Янтомас Хімстра, директор програми розвитку ООН в Україні.

– Я не бізнесмен. Але минулого року я купив духову шафу, яка була вироблена на Сході України. І шашлик, який я готую в ній, виходить дуже смачним. Не потрібно бути бізнесменом, щоб отримати задоволення від виставки, а просто бути споживачем, – акцентував він.

Взагалі, за даними організаторів, МЕФ-2018 та виставку «Схід-Експо» у Львові відвідали понад 2,5 тисячі учасників з 20 країн світу.

– «Схід-Експо» – це налагодження нових каналів комунікацій, знайомство з потенційними партнерами, розширення ринків збуту, іміджева реклама підприємства для широкого кола партнерів та інвесторів, – розповіла Юлія Рубан, директорка приватного підприємства «Foxprint» з Лисичанська. – Торік ми були учасниками «Схід-Експо» в Києві, і саме там знайшли нових постійних замовників, які приносять нам стабільний дохід. Іноді дуже складно пройти через купу фільтрів з менеджерів, охоронників, секретарів, які обмежують доступ до особи, яка приймає рішення. А на «Схід-Експо» всі канали комунікації відкриті. Ми вже знайшли у Львові нових партнерів, наразі готуємо для них комерційні пропозиції, але деякі питання вже обговорили наочно.

04 - Схид экспо 1

Представниці поліграфічного підприємства «Foxprint» з примірниками продукції

На розширення ринків збуту сподіваються і представники Кондитерської фабрики «Кураж» з Луганщини. Наразі солодку продукцію підприємства, якої в асортименті вже майже 200 найменувань, споживають вже у 5 областях України, Львівщина – на черзі.

– Львів’яни вже познайомилися з нашою продукцією. Люди дегустують, залишають позитивні враження, – ділиться Сержик Арусханян, керівник КФ «Кураж». – Я впевнений, згодом ми почнемо поставляти нашу продукцію й у Львівську область.

До речі, зазначає він, попри багато складнощів для підприємців, які мають місце на Луганщині через військові дії, розвивати бізнес, у порівнянні з минулими роками, стало дещо легше.

– Якщо декілька років тому отримати кредитні кошти на розвиток виробництва в Луганській області було взагалі нереально, то наразі ці питання вже вирішуються. Нас чують, бачать і, головне, довіряють. В КФ «Кураж» працює майже 40 осіб. І найближчим часом кількість робочих місць ще збільшиться, адже наразі триває процес кредитування на придбання додаткового обладнання для розширення виробництва. Ми готові працювати і забезпечувати сталий розвиток власному підприємству, місту, області, країні.

04 - Схид экспо 2

Ласощі від КФ «Кураж» прийшлися до смаку відвідувачам виставки

Луганщина відома в Україні та світі наявністю хімічного науково-виробничого кластеру. Власні інновації – склопластиковий пултрузійний композит – довговічний, антикорозійний, діелектричний і набагато легший за метал матеріал – презентували на «Схід-Експо» представники ТОВ «НВО «Сєвєродонецький склопластик».

– Ми випускаємо конструкційні та діелектричні склопластикові профілі, склополотно, склосітку, – зазначив Михайло Михайлюченко, маркетолог підприємства. – Сьогодні здебільшого ми працюємо на експорт, а в Україні лише починаємо формувати ринок збуту. Але рух є – вже реалізовані великі проекти з встановлення системи огорожі у Львівському аквапарку, в Білорусі – з встановлення склопластикових огорож та перехідних майданчиків на комплексі з водоочищення.

Склопластик сєверодонецького виробництва використовується і в альтернативній енергетиці – як каркас для сонячних панелей. Його можна використовувати й у вітроенергетиці. Одна з місій підприємства – пошук нових областей застосування матеріалу, і саме з цією метою підприємство взяло участь у «Схід-Експо».

– Нам потрібно було донести інформацію про наш матеріал до людей, а далі вони зможуть розвивати вже власні ідеї, як його застосувати в себе на підприємствах. І ми це зробили, – зауважив представник підприємства Олег Анісімов.

І КОРОТКО ПРО ФОРУМ

Цьогорічний девіз МЕФ-2018 – «Львівщина – хаб можливостей». І зрозуміло чому – за словами заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайла Тітарчука, Львівщина сьогодні є прикладом того, як має розвиватися бізнес.

У перший день форуму його учасники обговорили нову промислову політику, монетарну політику України. Другий день проходив на різних локаціях: «Єврорегіон Карпати: Львівщина як засновник нової форми інтеграції Україна-ЄС», «Туристичний маркетплейс Львівщини», «Аграрна Львівщина в експортних потоках світу», «Формула енергонезалежності», «Львівщина – транспортно-логістичний хаб».

В рамках форуму в Яворівському районі Львівської області відбулося урочисте відкриття «енергоострову». Але, звичайно, не в тому розумінні, до якого звикли жителі Луганщини. «Енергоострів» на Львівщині – це комплекс сонячних електростанцій сумарною потужністю 100 мВт. Електростанція має площу 75 га, на якій розташовано 134 тисячі фотоелектричних панелей, трансформатор та підстанція 110-10-10 кВ потужністю 62 МВА для постачання електроенергії в мережу об’єднаної енергосистеми України, до речі, до якої з 2014 року Луганська область не приєднана.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
25 провідних підприємств Луганщини предс...

Луганщина втретє бере участь у виставці «Схід-Експо» у рамках XVIII Міжнародного економічного форуму у Львові. Про це ...

Детальніше
445
Вгору