У Кримському після ремонту відкрили сільську амбулаторію, і з цієї нагоди тут зібралось багато гостей: приїхали керівники області та району, представники Агенції ООН у справах біженців, журналісти. Лікар Валерій Гриненко був дещо спантеличений від такої уваги, хоча погоджувався: для прифронтового села – це велика подія, отже, відзначати її треба усім разом

Анастасія ПОЛТАВЕЦЬ

Кримське – один з найпроблемніших населених пунктів області. Обстріли тут лунають чи не щодня. Бойовики гатили по позиціях українських військових і тоді, коли жителі села зібрались на відкриття амбулаторії. Гучна музика заглушила звуки зброї, і свято не було зіпсованим. Лише потім, після його закінчення, стало чутно, як десь за селом лунали автоматні черги.

Для місцевих мешканців нині важлива будь-яка подія, що несе позитив. Відбудували в селі зруйновані війною об’єкти – перемога, пустили соціальний автобус, заговорило українське радіо та показує українське телебачення – це теж велика перемога. І навіть те, що цього року в селі народилося двоє малюків, тут вважають хорошим знаком.

Отже, відкриття сільської амбулаторії після капітального ремонту – це теж подія, яка стверджує прагнення налагодити мирне життя. В день до лікаря звертається близько 15 людей. Оскільки в селі залишились в основному мешканці старшого віку, «болячки» в них однакові – гіпертонія, склероз, аритмія, а ще багато суглобової патології.

Певний час терапевту Валерію Гриненко доводилось працювати в досить складних умовах. Сьогодні він радіє змінам, що відбулись в амбулаторії: автономну котельню встановлено, вікна та двері замінено, а головне – відремонтовано покрівлю.

У 2015-му році під час обстрілу двоповерховий будинок, де розташовано медзаклад, був місцями розбитий і залишився зовсім без даху. Всі ці роки приміщення стояло з тимчасовим покриттям, від чого амбулаторія мала великий клопіт, і врешті Агентство ООН у справах біженців взялося вирішити проблему. Вартість проекту склала близько 20 тис. дол.

– У нас тепер тепло, бо цього літа поставили автономний котел. Райадміністрація допомогла. Восени нам пробили свердловину, так що сьогодні у нас є і своя вода. А ще нам поставлять нову сантехніку, раковини і зроблять теплий туалет, – розповідає Валерій Гриненко. – Забезпечення медикаментами у нас хороше. На невідкладну допомогу все, що потрібно, беремо щомісяця в Новоайдарі. Раз на два місяці певний асортимент медикаментів дає МКЧХ. З обладнання у нас є електрокардіограф, маємо інструменти для огляду вух, робимо клінічний аналіз крові на цукор. Стаціонару немає, але ліжка, щоб пацієнт полежав, поки йому ставлять крапельницю, є. Маємо також дві машини – «Ниву» та «швидку».

Коментуючи подію у Кримському, голова Новоайдарської РДА Віктор Сергієнко особливо підкреслив, що відновлювалася амбулаторія спільними зусиллями:

– Все почалося з того, що минулого року за рахунок обласного і районного бюджетів ми придбали для ФАПу сучасний автомобіль. Потім у рамках акції «Схід і Захід разом» наші друзі з Рівненської області подарували амбулаторії сучасний німецький котел. Агенція ООН допомогла відремонтувати дах, а на ньому ще й встановлено сучасну апаратуру, яка дає можливість слухати на повний голос українське радіо. А ще разом з облдержадміністрацією ми подарували амбулаторії моніторингову систему. Оце я називаю символом взаємодії, коли ми разом робимо одну велику справу.

Вітаючи жителів Кримського, заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Клименко наголосив, що обласна влада робить усе можливе, аби надати допомогу всім мешканцям, які проживають у населених пунктах уздовж лінії розмежування.

– У поточному році повністю взято під контроль населений пункт Катеринівка. Одним з перших наших завдань було відновити фельдшерський пункт, – розповів він. – Потім ми зайнялись цим у Золотому-4, як його звільнили. Загалом ми відновили такі медичні заклади по всій лінії розмежування, і тепер в них можна безкоштовно отримати кваліфіковану медичну допомогу.

Щодо Кримського, то відкриття тут оновленої лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини забезпечить якісне первинне медичне обслуговування для 578 мешканців.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх