Обласна комісія з формування об’єктів нематеріальної культурної спадщини створена при управлінні культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації. Перше засідання відбулось 7 листопада. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

«Ми навіть не уявляли, які є звичаї, обряди, пісні, танці в наших селах. Луганщина не перестає дивувати своєю різноманітністю та багатогранністю збережених культурних скарбів. Ми зробимо все можливе, щоб про її унікальність дізналися не тільки в Україні, але й за її межами», - зазначила начальник управління Аліна Адамчук.

Наприклад, це – автентичні пісні села Цілуйкове Білокуракінської ОТГ, особливості говору жителів смт Борівське Сєвєродонецької міськради, весільний обряд випікання різки сім’ї Костенко-Кушнарьових та казки і небелиці сім’ї Верецун Троїцького району, новопсковський куліш, павлівський капусняк з рибою Білокуракінського району тощо.

«Хочу закликати всіх жителів області! Якщо у вашої місцевості є особливі традиції, про яких ніхто не знає, інформуйте про це обласну комісію. А ми, у свою чергу, після розгляду, будемо вносити до Всеукраїнського реєстру нематеріальної культурної спадщини. Це дозволить зберегти наші звичаї для майбутній поколінь», – наголосила Аліна Адамчук.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Білолуцьке лозоплетіння. В Новопсковсько...

Робота по виявленню та збереженню нематеріальної культурної спадщини (НКС) ведеться в Новопсковському районі. Про це повідомляє пр...

Детальніше
191
Вгору