У Луганській області співробітники Служби безпеки України залучені до операції Об’єднаних сил продовжують фіксувати свідчення українських бранців, які незаконно утримувалися у катівнях бойовиків, повідомляє прес-центр відомства.

Так, у серпні цього року на КПВВ «Станиця Луганська» за допомогою до правоохоронців звернувся чоловік похилого віку, який намагався потрапити на контрольовану Україною територію. Встановлено, що 60-річний луганчанин є батьком співробітниці СБУ, яка не зрадила присязі та виїхала для продовження служби на підконтрольну українській владі територію. Сам літній чоловік щойно звільнився з катівні так званого «МГБ ЛНР», де через тортури і знущання терористи понад рік вибивали в пенсіонера зізнання у співпраці з українськими спецслужбами через контакти з донькою. 

Зі слів чоловіка, бойовики затримали його навесні 2017 року, звинувативши у «незаконній» здачі гаража в оренду. Понад три місяці громадянина тримали у повній ізоляції від зовнішнього світу, потім почали «слідчі дії» з систематичними побиттями, тортурами електрострумом та погрозах розстріляти за зв’язки з «укропами». Кілька місяців бранцю довелося провести в одній камері з напівбожевільним колишнім «військовим прокурором» так званої «ЛНР», якого «соратники» також кинули за ґрати. 

Нелюдське поводження призвело до стрімкого погіршення стану здоров’я заручника. Тюремники намагалися «лікувати» його самотужки, але це не дало результатів. Улітку цього року вони відвезли знесиленого пенсіонера до лінії розмежування, наказавши більше не повертатися до «ЛНР». Наразі він проходить курс лікування на вільній українській території. 

У середньому оперативники СБУ виявляють до десяти подібних фактів щороку. З початку 2018 року вже семеро людей надали правоохоронцям свідчення про своє перебування у місцях незаконного утримання в ОРЛО.

«На тимчасово окупованій території не діють правові норми, але панує шпигуноманія та страх перед міфічними «укро-ДРГ». Застерігаємо громадян бути обережними і не привертати до себе увагу бойовиків, які задля звіту перед російськими кураторами або картинки на пропагандистському телебаченні готові вибивати в беззахисних людей потрібні їм «зізнання» будь-якою ціною», - зазначили в відомстві.

СБ України запевняє, що всі злочини бойовиків проти мирних громадян не залишаться безкарними.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору