24 СЕРПНЯ 1991 РОКУ ВІДКРИЛАСЯ ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, НА КОТРІЙ БУЛО ПРИЙНЯТО ПОСТАНОВУ ТА АКТ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, ЗАТВЕРДЖЕНІ КОНСТИТУЦІЙНОЮ БІЛЬШІСТЮ: ЗА ПОСТАНОВУ ПРОГОЛОСУВАВ 321 ДЕПУТАТ, А ЗА АКТ ПРО ДЕРЖАВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ – 346 ДЕПУТАТІВ. В РЕЗУЛЬТАТІ УКРАЇНА СТАЛА НЕЗАЛЕЖНОЮ ДЕРЖАВОЮ З НЕПОДІЛЬНОЮ ТА НЕДОТОРКАНОЮ ТЕРИТОРІЄЮ, НА ЯКІЙ ЧИННИМИ Є ТІЛЬКИ ВЛАСНІ КОНСТИТУЦІЯ, ЗАКОНИ ТА ПОСТАНОВИ ЛЕГІТИМНОГО УРЯДУ

З метою всенародного підтвердження Акта про незалежність сесія вирішила провести республіканський референдум. Першого грудня 1991 року у ньому взяло участь 32 мільйони громадян України. Проведення референдуму передбачало відповідь на основне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?».

У Луганській області в голосуванні взяли участь 1,4 млн. осіб, або 80% виборців. «Так» незалежності України сказали 83,8% виборців, «ні» – 13%.

Документи, що зберігаються в Державному архіві, свідчать, що виборча активність населення Луганського краю мала досить вагомий відсоток. Люди в своїй переважній більшості підтримали проголошення Акту Незалежності України, проявивши свій патріотизм та віру в краще майбутнє.

Так, згідно протоколів дільничної комісії дільниці №1 селища Троїцьке (Троїцького району, Луганської області), всього у референдумі тут взяли участь 3238 чоловік, при цьому 2742 громадянина відповіли «так», а 481 – «ні».

По дільниці №10 села Валуйське (Станично-Луганського району, Луганської області) загальна кількість голосів становила 1856, з яких 1714 – були одностайно «за», а 133 – виступили «проти».

З протоколів дільничних комісій по дільницях №2, №3, №5 смт Станиця Луганська (Станично-Луганського району, Луганської області), прослідковується одностайна тенденція підтримки незалежності України. На дільниці №2 «так» відповіло 1668 осіб; на дільниці №5 – 1714 осіб; на дільниці №3 – 1923 особи. Частка «проти» становила лише 1,2% від загальної кількості голосів.

Державна незалежність принесла людям особисті права та свободи, поклавши край радянській тоталітарній системі. Чесні й прозорі вибори, свобода слова й віросповідання, міжетнічна та міжконфесійна взаємоповага, толерантність стали важливими демократичними надбаннями України. Це реалії, без яких сучасне покоління українців уже не уявляє свого існування.

Луганщина разом з усією країною переживає епоху нового відродження, ставши східною брамою боротьби за сучасну Незалежність України.

Сьогодні ми як ніколи розуміємо, що ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі не захочемо бути нацією.

Колектив Державного архіву Луганської області вітає всіх українців з прийдешнім Днем Незалежності! Зичимо усім здоров’я, наснаги та мирного неба!

Катерина БЕЗГИНСЬКА, директор Держархіву Луганської області

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору