Днями у Сєвєродонецьку відбулися збори міських і селищних голів області, членів Асоціації міст України. Обговорюючи порядок денний, присутні порушили ряд проблемних питань, які, насамперед, торкаються акцизного податку, освітньої субвенції, пайової участі, податків «Укрзалізниці», бюджетного процесу наступного року тощо

Луганщина.ua

Думка представників громад була єдиною: для області, на території якої тривають бойові дії, необхідне введення спеціального економічного режиму. Він стимулюватиме розвиток місцевого самоврядування Луганщини, яке у порівнянні з іншими регіонами країни перебуває у нерівних конкурентних умовах. І з точки зору розвитку економіки, і з точки зору уваги керівників країни, і навіть з питань логістики.

А тому загальні збори голів вирішили звернутись до ВАОМС «Асоціація міст України» з рядом пропозицій та ініціатив. Насамперед – встановити частку зарахування до бюджетів місцевого самоврядування податку на доходи з фізичних осіб в обсязі, достатньому для забезпечення виконання делегованих державою повноважень, а також реального спроможного місцевого самоврядування територіальних громад ( не менше 75%). Забезпечити належний рівень обсягів освітньої та медичної субвенції з урахуванням підвищення заробітної плати працівникам відповідної галузі, її індексації, додаткових потреб для обслуговування тимчасово переміщених осіб.

Учасники зборів також внесли ряд пропозицій стосовно рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, передачу у комунальну власність землі, що не використовується, для стратегічних цілей нарахування податку на доходи фізичних осіб та інші.

Усі селищні та міські голови підтримали рішення звернутися до голови ВР та президента України про закріплення у законодавстві спеціального економічного режиму для Луганщини, створивши таким чином «пояс успіху».

На думку виконавчого директора Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталії Бойко, у наступному році Луганщина буде в полі уваги міжнародних донорських організацій. В область заходять два великих проекти з міжнародного розвитку, один з яких має демократичне спрямування, а інший – націлений на відновлення і розбудову економіки об’єднаних територіальних громад.

– Ми вважаємо, що це сприятиме тому, що держава звертатиме на нас більше уваги, оскільки ці проекти вимагають її підтримки. Краще підтримуватиме місцеве самоврядування та підприємництво, яке буде розвиватись з допомогою міжнародників, і область, – вважає пані Наталя. – Ці проекти вже розпочали свою роботу в області. Поки що вони розбудовують свою структуру, створюють штаб, визначаються з напрямами, а безпосередня активність розпочнеться з початком нового року.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору