У сільськогосподарських підприємствах та одноосібних господарствах Луганщини зібрано в початково-оприбуткованій вазі 1 млн 217 тис. тонн зернових та зернобобових культур. Про це повідомляє прес-служба Луганської облдержадміністрації.

З них пшениці – 836 тис. тонн, ячменю – 103 тис. тонн, кукурудзи – 234 тис. тонн.

Середня врожайність по області склала близько 30 ц/га.

На хліборобній ниві найвищої врожайності досягли підприємства Марківського (36,7 ц/га), Новоайдарського (35,1 ц/га), Білокуракинського (32,7 ц/га) районів. 

Найбільший вал зерна намолотили підприємства Сватівського, Троїцького та Новопсковського районів, що склало майже чверть обласного короваю.

В цьому році також отримано гарний врожай технічних культур. Так, вал насіння соняшнику склав 726 тис. тонн, що більше ніж у минулому році на 117 тис. тонн, урожайність по області – 20,3 ц/га.

Серед кращих по урожайності соняшнику – господарства Марківського (23,7 ц/га), Новоайдарського (23,0 ц/га), Старобільського (22,4 ц/га) районів.

Слід зазначити, що в поточному році велика посуха в період цвітіння та наливу колосу спричинила недобір урожаю ранніх зернових культур, але кліматичні умови другої половини літа були досить сприятливі для розвитку пізніх зернових культур та соняшнику.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх