Відтепер помічники патрульної поліції стежитимуть за порядком у школі, контролюватимуть прогульників і курців і попереджатимуть цькування підлітків, – таку мету має проект, який презентували представники Патрульної поліції у Луганській області та громадської організації «Регіон 13». Проект має назву «Шкільний патруль» та призваний налагодити комунікацію учнів та правоохоронців. Ініціатива реалізується в межах Програми ПРООН «Відновлення та розбудова миру» за фінансової підтримки Королівства Нідерландів

Уляна ДАВИДЕНКО

За словами заступника начальника управління Патрульної поліції у Луганській області Миколи Кононова, «у Луганській області такий проект ми впроваджуємо разом з громадською організацією вперше».

– Проект буде продовжуватися впродовж місяця. Буде обрано двадцять найкращих учнів-старшокласників з двадцяти шкіл Сєвєродонецька, а також двадцять помічників шерифів, – розповідає інспектор управління Патрульної поліції у Луганській області Єлизавета Князєва.

За задумом організаторів, підлітки стануть представниками нової патрульної поліції і відчують себе справжніми її працівниками. В обов’язок шерифів та їхніх помічників входитиме додатковий контроль та профілактика правопорушень, ознайомлення всього учнівського середовища з різноманітними темами – від дотримання правил дорожнього руху до поведінки в екстремальних ситуаціях.

– Шкільні шерифи стануть активними учасниками тренінгів, зможуть побувати у гостях в управлінні Патрульної поліції, побачити нашу роботу, так би мовити, зсередини. Буде надана змога відвідати Луганський державний університет внутрішніх справ імені Дідоренка, де вони дізнаються, що треба робити, аби стати студентами цього вишу. До речі, участь у проекті буде «зарахована», якщо все пройде успішно, і додасть «плюсів» людині, яка вирішить поступати у профільний вуз, – підкреслює Єлизавета Князєва.

Та як оцінити роботу таких ось помічників поліції?

– При вході до учбового закладу облаштуємо спеціальний стенд, на якому буде розміщуватися уся інформація про досягнення або проблеми за тиждень. У якості наочних «оцінок» можна використовувати наліпки у вигляді смайликів-світлофорів. «Зелений» означатиме, що ця школа за тиждень показала себе досить гарно, «червоний» – що правопорушення сталися, «помаранчевий» – попереджальне світло, треба над чимось попрацювати, – розповідає Єлизавета Кнізєва.

Коли правоохоронці звернулися до громадськості із такою ініціативою, одразу отримали схвальний відгук, стверджує представниця громадської організації «Регіон 13» Галина Тарасюк.

– Вже 14 листопада в школи надійшли анкети-заявки, щоб підлітки їх заповнили і передали нам, організаторам проекту. Обов'язковою умовою участі в проекті є схвалення такої участі батьками, – підкреслює Галина Тарасюк. – Першочерговим завданням для шкільних шерифів і їхніх помічників буде своїм прикладом показувати ставлення до дисципліни. І все буде по-справжньому. Присяга. Клятва. Навчання і тренування з рукопашного бою, пейнтбол зі старшими представниками поліції. Як мати одинадцятикласника, я просто загорілася цією ідеєю: у підлітка з'являється можливість перевірити себе у професії в період, коли вирішуєш, ким бути, до якого вузу поступати. Це шанс для дітей, для батьків, для школи!

Словом, метою проекту є те, «щоб у нас усі школи були «зеленого» кольору тобто навчальними закладами без правопорушень», – підкреслює директор Луганського навчального закладу «Державний центр професійно-технічної освіти» Державної служби зайнятості Євген Назаров.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх