Питання взаємодії громадських організацій та органів влади Луганської області з забезпечення соціального захисту, прав та свобод цивільних громадян, постраждалих у ході збройного конфлікту на Донбасі, обговорювалося під час засідання круглого столу у Сєвєродонецьку 27 листопада. Організатор – громадська організація «Ерлайт» за підтримки Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації

Луганщина.ua

У заході взяла участь заступниця керівника Луганської облдержадміністрації Ольга Лішик. За її словами, питання визнання статусу людей, які постраждали внаслідок конфлікту, неодноразово ставилися представниками обласної влади на рівні держави.

– Ці питання ми піднімали перед органами державної влади ще з 2015 року. За цей період у нас в області тільки цивільних людей поранено близько 580 осіб. З них 8 дітей – загинули. Близько 25 дітей отримали каліцтва на все життя, – зазначила Ольга Лішик. – Жодна з категорій постраждалих не мають особливого статусу постраждалих від війни. Але зараз вже є відповідна постанова Кабінету Міністрів, яка вийшла у вересні цього року і вступила в силу, підписана Мін'юстом, у жовтні. Буде створюватися міжвідомча комісія, яка буде приймати рішення про надання статусу постраждалим особам.

Проблема в тому, за словами заступниці голови ЛОДА, що є люди, які постраждали в 2014-му році, і тоді не було жодних документів або спеціальних довідок, які б це засвідчували, тому що тоді «ніхто не розумів, що і як робити».

– Зараз ми ставимо для себе завдання моніторити ситуацію з постраждалими, інформувати людей. Дати чіткі рекомендації людям, які отримали поранення. Це первинне завдання... Правильно, що з'являються громадські організації, які відстоюють права такої категорії населення, – звернулася Ольга Лішик до представників ГО «Ерлайт». – Добре, що ви дійшли до рівня Києва, представників влади, яка здатна вирішити ці проблеми, зокрема внести зміни до законодавства.

Нагадаємо, 25 квітня 2018 року набула чинності постанова уряду «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №866 та від 5 квітня 2017 року №268» від 11 квітня 2018 року №301.

Цим актом до наявного «Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів» внесені зміни, які істотно полегшують процедуру визнання дитини, яка постраждала внаслідок воєнного конфлікту. А в багатьох випадках просто роблять отримання статусу можливим.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх