На Луганщині вісім ОТГ – Великочернігівська, Веселівська, Калмиківська, Коломийчиська, Красноталівська, Марківська, Підгорівська та Шульгінська – вже повністю завершили процес об’єднання і, після проведення тут перших виборів, перейдуть на прямі взаємовідносини з державним бюджетом. Половина громад знаходиться у Старобільському районі. Поспілкувавшись з головами селищ, в яких знаходитимуться центри ОТГ, ми дійшли висновку, що перед територіями постають майже однакові виклики. Шляхи вирішення питань теж в багатьох випадках збігаються

Луганщина.ua

Представники кожної з громад зараз активно готуються до реорганізації. Для цього обласною владою проведено роботу з питань підготовки до виборів, проведення перших сесій, формування штатних розкладів, місцевих бюджетів тощо.

За словами сільського голови Калмиківки Володимира Свистунова, Калмиківська громада, що об’єднує, власне, Калмиківку та селище Світле, першочерговим завданням має визначити забезпечення гідних умов у медичній та освітніх сферах. Так само чималі зусилля доведеться вкласти в соціальний захист населення. Крім того, як і будь-де, перед громадою стоїть питання ремонту доріг.

На думку Володимира Свистунова, ОТГ буде спроможна самостійно вирішувати ці проблеми, адже «найбільший скарб громади – її мешканці»:

– І ми точно знайдемо відповіді на усі питання разом! Сільский голова Шульгінки Ігор Гангала також зазначає, що наразі «треба чути людей», адже у багатьох є своє бачення розвитку Шульгінської ОТГ, що об`єднала чотири сільські ради.

– Ми можемо встановити окремі пріоритети розвитку нашої території, розробити спільну стратегію після виборів. Дуже важливо розуміти, що усі питання будуть вирішуватися разом, відкрито, – підкреслює він. – Я розумію, що в деяких населених пунктах є острах стосовно «поглинання» їх більшими селами, але так не буде: за основу береться перш за все кожна окрема людина, і загальні пріоритети розвитку врахують інтереси кожного.

Першочергове завдання після виборів – налагодження робочого процесу на основі порозуміння, відповідальності та доцільності прийнятих рішень.

За словами сільського голови Шульгінки, громада зіткнеться з такими ж першочерговими завданнями, як і Калмиківська ОТГ: наведення порядку в освітній та медичній сферах.

А от у Веселівській територіальній громаді наголошують, що треба буде спрямувати зусилля на вирішення проблеми водопостачання.

– У нас в громаді є дві проблеми, які потребують докласти чимало зусиль: це водопостачання та ремонт доріг, – розповідає Веселівський сільський голова Ольга Луганська. – Щодо водопостачання – ми співпрацюємо в цьому напрямку з ПРООН і ДФРР. Державний фонд регіонального розвитку грошей на цей час ще не виділяв, але я обов’язково буду продовжувати подавати проекти всюди, куди тільки знайду можливість, адже це дійсно турбує громаду.

Інша проблема – дороги. Якщо об’їжджати територію громади – три сільські ради – по колу, то вийде 70 кілометрів «жахливих шляхів».

– Так, наприклад, взимку постійно складається ситуація, що ми не можемо впоратись без роторної техніки. Якщо чесно, то важко виділяти окремі напрямки, адже робити треба буквально усе, і не будувати окремі будівлі, чи ремонтувати окремі ділянки доріг, а комплексно робити усе, – каже сільський голова.

Водночас, однією з найбільших проблем для новостворе них громад вона вважає кадрову: важко «перетягнути» кваліфікованих спеціалістів з міст.

У Підгорівській громаді (об’єднала дві сільські ради) так само називають одним з першочергових завдань створення команди, яка ефективно вирішуватиме визначені проблеми.

– І тільки після цього – братись за «побутові» питання, – наголошує голова Підгорівської сільської ради В`ячеслав Цукур. – Це – питання придбання автобусу, а в перспективі – двох. Далі – створення комунального підприємства. Тобто, саме створення якраз не проблема, але треба розуміти, що доведеться ретельно прорахувати до дрібниць, які у цього підприємства будуть потреби, чи буде воно заробляти гроші. Треба буде вирішувати питання освітлення вулиць, грейдерування грунтових доріг тощо.

Роботи попереду чекає «буквально море», визнає сільський голова, але обіцяє, що інтереси кожного мешканця громади будуть враховані.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх