Коломийчиська ОТГ розташована на території Сватівського району. Як зазначає сільський голова Коломийчихи Надія Чуніхіна, до виборів тут вже готові, але не надають їм перебільшеного значення, адже громада просто з новими силами продовжуватиме планомірну роботу над розвитком території, започатковану не вчора і навіть не декілька років тому

Луганщина.ua

Надія Чуніхіна керує Коломийчихою вже понад вісім років. За цей час в селі виконано величезний обсяг робіт: відремонтовано школу, дитячий садок, повністю реконструйована центральна система водопостачання селища.

Практично з нуля побудований сільський клуб. Тут, в одній будівлі із органами місцевої влади, розташувалися актовий зал, сучасний спортивний зал, приміщення для різноманітних гуртків, більярдна. Такий собі мультикультурно-адміністративний центр села.

З самого початку головування Надії Чуніхіної Коломийчиха почала роботу над розробкою Стратегії розвитку громади і послідовно реалізувала всі проекти для вирішення нагальних проблем. За словами Надії Василівни, починати було дуже важко, але допомога прийшла з боку Агенції сталого розвитку Луганського регіону. Спільно були визначені напрямки подальшої роботи та структуровані першочергові завдання для громади.

– У 2010-му році ми ще не знали точно, що саме нам потрібно і над чим працювати. Коли взяли участь у проекті ПРООН, то зрозуміли, що потрібен план. Саме завдяки Стратегії ми подавали всі свої проекти в міжнародні організації. Після об’єднання з іншими громадами, поступово будемо працювати над новою Стратегією розвитку території, і я впевнена, що ми впораємося з цим, – каже Надія Чуніхіна.

05 - Коломычиха 2

Коломийчиський дитячий садочок

Очевидний приклад позитивних змін спонукав сусідів – довколишні села – до створення об’єднаної територіальної громади з центром у Коломийчисі. Наразі громада, як зізнаються місцеві мешканці, «не заморочується політикою», а готує нові проекти для розвитку своєї території. За словами людей, їх сьогодні «підігріває» приклад натхнення та неймовірної працездатності Надії Чуніхіної.

– Зараз у мене зібралася дуже «бойова» команда, з якою ми продовжуємо заданий шлях. Розуміємо, що потрібно ремонтувати дороги, ліквідувати сміттєзвалища. Разом з тим – створювати нові робочі місця, адже у нас багато молоді. На кожному підприємстві, в школі, садочку, фельдшерському пункті працюють молоді люди, – каже голова Коломийчиської сільради.

Цікавий показник: у Коломийчихі взагалі немає безробітних, всі зайняті на роботах в місцевих агропідприємствах різної форми власності. Основна спеціалізація – вирощування зернових культур і тваринництво. Втім, якщо Коломийчиха, як стверджує її голова, хоче дати дорогу бізнесменам, то селу знадобиться додатковий житловий фонд. Місцева влада думає про це поряд з питанням ремонту доріг. Крім того, йде плідна праця над створенням і розвитком сучасного Центру адміністративних послуг.

До речі, нещодавно Коломийчиську сільську раду відвідали для консультацій спеціалісти Луганського центру розвитку органів місцевого самоврядування.

Обговорювалася тема формування структури виконавчих органів ОТГ та питання, які необхідно включити у порядок денний першої сесії новоствореної ради. Розглянуто процедури голосування за секретаря ради та затвердження заступника голови ради ОТГ, статус виконкому, як юридичної особи.

Зазначимо, що до складу ОТГ увійшли Коломийчиська сільська рада (села Коломийчиха та Джерельне) і Райгородська сільська рада (села Райгородка, Надія, Новоєгорівка, Паталахівка, Сергіївка). Рішення про це прийнято 2 серпня 2018 року на 39-й сесії сьомого скликання Коломийчиської сільської ради.

На головному фото: зупинка громадського транспорту – перше, що бачать гості Коломийчихи

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх