На Луганщині триває підготовка плану розвитку території на перспективу – на 2019-2021 роки. Вперше в його розробці братимуть участь безпосередньо громади. По всій області пройде обговорення планів розвитку територій – влада почує думку кожної людини, щоб віднайти нові точки росту, які мають забезпечити подальше стале економічне зростання

Евеліна БОГДАНОВА

ДЕРЖАВНА ПОЗИЦІЯ

12 листопада поточного року в Міжнародному виставковому центрі в Києві відбулося сьоме засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка, в якому взяла участь і делегація з Луганської області. За його результатами Президентом було надано низку доручень, серед яких підготовка звітів про розвиток областей за період з 2014 по 2018 роки, а також планів розвитку територій на перспективу – на 2019-2021 роки – з їх подальшим обговоренням у громадах та затвердженням на рівні територій.

– План розвитку територій Луганщини на 2019-2021 роки має стати частиною ініційованого Президентом єдиного плану розвитку України, – відзначив виконувач обов’язків голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь на засіданні обласної Ради регіонального розвитку, яке відбулося 30 листопада в Сєвєродонецьку.

Напередодні обласного засідання по всій території області були утворені та затверджені розпорядженням голів райдержадміністрацій відповідні консультативно-дорадчі органи – Ради регіонального розвитку, на засіданнях яких на виконання доручення Президента України будуть підведені підсумки роботи та затверджені плани розвитку територій з обов’язковим обговоренням їх у громадах. За підсумками обговорення районних планів буде доопрацьовано план розвитку області на 2019-2021 роки та у подальшому затверджено на другому засіданні обласної Ради регіонального розвитку за участі Президента України.

ДОСЯГНЕННЯ І ВИКЛИКИ

Серед членів Ради регіонального розвитку – міські голови міст обласного, районного значення, голови райдержадміністрацій, районних рад, сільські, селищні голови та голови ОТГ. Разом з керівниками підрозділів Луганської облдержадміністрації, представниками промислових та сільськогосподарських підприємств, силових структур, територіальних підрозділів міністерств та інших відомств вони взяли участь у засіданні обласної Ради регіонального розвитку, де проаналізували досягнення і виклики, які постали перед Луганщиною в період з 2014 по 2018 роки, обговорили нові можливості, які надає громадам реформа децентралізації, та надали свої пропозиції щодо планів розвитку територій на перспективу.

– Децентралізація не тільки створює нові можливості, але й змушує владу на місцях змінювати управлінські підходи. Змушує всіх нас жити по-новому, – наголосив Сергій Філь у вступному слові до засідання обласної Ради регіонального розвитку. – Децентралізація – це побудова нової України не десь і колись, а тут і зараз. За чотири роки власні доходи місцевих бюджетів зросли з 69 до 231 млрд грн, а розмір державної підтримки на розвиток громад збільшився майже у 40 разів! Погодьтеся, це блискучий результат. Але наразі нам вже недостатньо нинішніх темпів. Країна потребує більших і рішучих змін. Водночас нам доводиться знаходити відповіді на нові принципові виклики. Одним з них є, безперечно, введення на території області воєнного стану. Але його введення не знімає з нас відповідальності за підтримку процесу децентралізації в області.

04 - РРР 1

Отож, під час засідання Ради своє бачення розвитку територій представили знакові громади Луганщини – Новопсковська та Біловодська.

– Одна з цих громад була утворена першою в Україні – це Новопсковська об’єднана територіальна громада. І всі побачили, які позитивні плоди приносить децентралізація. Ми побачили нові будинки культури, нові заклади охорони здоров’я – все, що не будувалося тут протягом останніх двадцяти років. Це стало можливим тільки завдяки тому, що Президент України визначив напрям децентралізації, за яким почала рухатися держава, – зауважив Сергій Філь.

Він також зазначив, що найбільша об’єднана територіальна громада в межах цілого району – Біловодська – теж досягла значного успіху:

– Там ми бачимо освітлені вулиці, нову комунальну техніку, бачимо власні доходи – бюджет розвитку перевищує 100 млн грн. Це вагомий аргумент на користь того, що реформа децентралізації має беззаперечний успіх.

СЛОВО БІЗНЕСУ

Про роботу промисловості та сільського господарства в період проведення АТО й ООС та перспективи розвитку на 2019-2021 роки доповіли членам Ради представники працюючих в області підприємств.

– У 2010 році ми стали приватною компанією, і це дало можливість нам за 8 років вкласти в промисловий майданчик близько 50 млн доларів США, – зазначив Олександр Чернецов, генеральний директор ТОВ НВП «Зоря». – Сьогодні доля експорту в загальному обсязі реалізації продукції підприємства складає до 70%. У нас є плани збудувати нове виробництво сірчаної кислоти, яке дозволить виробляти електричну та теплову енергію, забезпечуючи весь промисловий майданчик, та відновити виробництво толуолу, але для впровадження цих проектів важливим є сприятливий інвестиційний клімат, рівень якого в Україні і в Луганській області поки що невисокий. Але це не означає, що ми зупинимося на півшляху.

Про здобутки, плани на найближчі три роки та складнощі в роботі з міжнародними компаніями розповів голова наглядової ради ПрАТ «СНВО «Імпульс» Володимир Єлісєєв.

– Нам вдалося пережити кризисну ситуацію без втрат персоналу. І замовленнями ми забезпечені сьогодні на найближчі три роки. Але проблема в тому, що 70% компаній-партнерів відмовляються їхати в Луганську область, посилаючись на ситуацію в регіоні, – зауважив він. – Недобросовісні конкуренти всіляко намагаються виштовхнути нас з ринку, розповідають, що ми не зможемо виконувати умови контрактів через близькість до військових дій, а міжнародні компанії вважають підвищеним ризиком співпрацю з підприємствами, розташованими поряд із зоною конфлікту. Тому нам доводиться вносити додаткові послуги в умови контрактів, і від цього поки нікуди не дінешся.

04 - РРР 2

Заступник генерального директора компанії «Нібулон» Андрій Сироватка розповів про шляхи вирішення складних питань аграрної галузі області та нові проекти компанії:

– В Луганській області ми забезпечуємо робочими місцями 675 людей. У 2018 році для регіональних філій нашим підприємством була придбана сільськогосподарська техніка на 2 млн доларів США. Сьогодні вона вже працює на полях. Під врожай 2019 року ми вже посіяли 8 тис. га озимої пшениці, тому хліб у нас буде. Через ситуацію, яка склалася в області у попередні роки, більшість наших елеваторів залишилися без залізничного сполучення. Тому ми збудували новий комплекс у Сватівському районі. Він відвантажує за добу по 2 тис. тонн зерна. Всі говорять про військове положення, але нам воно не страшне. Ми сьогодні запланували реалізацію проекту нафтобази для забезпечення нафтопродуктами своїх підрозділів і інших сільгоспвиробників. Роботи ведуться, і з 2019 року ми запустимо його в дію.

ЗАВДАННЯ – ДОЛУЧИТИ ЛЮДЕЙ

Чи можна розвивати регіон в умовах воєнного стану? Сергій Філь наголосив, що можна. Він окреслив проблемні для області питання, як-от підвищення тарифів, проблеми енергетичної безпеки, транспортного сполучення Луганщини, і відзначив, що область на шляху до їхнього вирішення.

– Хочу зазначити, що область не стоїть на місці – ми розвиваємося навіть в умовах нав’язаної нам гібридної війни. Але нам сьогодні потрібен новий темп. І для цього у нас достатньо інструментів. Одним з них має стати створення перспективного плану розвитку Луганщини на 2019-2021 роки. Вперше громади матимуть змогу отримати державне співфінансування ключових проектів не в рамках конкурсу, а в рамках планової роботи. І наше з вами завдання – правильно розпорядитися цим ресурсом, – звернувся до присутніх виконувая обов’язків голови Луганської ОДА. – Не менш важливим завданням є діалог з людьми, бо там, де немає вичерпної інформації, завжди народжуються чутки, паніка і зрадофільство.

На думку очільника області, населення має знати про пріоритети роботи органів влади на місцях і поточні здобутки.

– Нам необхідно максимально реалізувати потенціал громад і кожного активного громадянина. Люди мають долучатися до вирішення проблем власних населених пунктів, – підкреслив Сергій Філь. – Одним із чинників участі населення має стати започаткування обласного конкурсу бюджету участі. Впевнений, на Луганщині він буде якісно втілений.

Підсумовуючи результати засідання, Сергій Філь зазначив:

– Рада регіонального розвитку відкрита для нових учасників і повинна надати новий темп розвитку Луганщини. Тому обговорюйте з громадами перспективні плани розвитку, а ми чекаємо на ваші пропозиції. Запрошуємо вас на наступне засідання Ради регіонального розвитку, яке відбудеться за участі Президента України, де всі наші напрацювання ми складемо в єдиний документ і будемо його втілювати у життя.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Спецпризначенець поліції Луганщини перем...

Чемпіонат Європи з Козацького Двобою проходив у м. Харкові. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Луганської області. Зага...

Детальніше
197
На Луганщині проходить операція «МІГРАНТ...

Протягом квітня-травня на Луганщині тривають цільові профілактичні заходи з нагляду та контрою за виконанням законодавства в мігра...

Детальніше
104
Поліція Луганщини закликає громадськість...

Відео селекторна нарада з керівниками галузевих служб управління та територіальних підрозділів поліції відбулась у Головному управ...

Детальніше
206
На Луганщині судитимуть чоловіка за спро...

Прокуратурою Луганської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ознаками кримін...

Детальніше
104
Піротехніки перевірили ще 4 гектара місц...

Протягом минулої доби, 23 квітня, піротехнічними розрахунками Держслужби України з надзвичайних ситуацій було перевірено місцевіст...

Детальніше
90
Спортсмени Луганщини завоювали 51 медаль...

З 18 по 21 квітня у Харкові відбувся чемпіонат України з кікбоксингу WPKA серед дорослих, юніорів, старших юнаків та юнаків. Про ц...

Детальніше
102
Сергій Філь привітав призовників Луганщи...

Виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адмін...

Детальніше
123
Майже 13 тисяч жителів Луганщини задекла...

12 тис. 746 декларацій про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році, подали жителі Луганщини протягом січня-квітня поточного р...

Детальніше
100
На Луганщині триває розбудова інформацій...

Сьогодні, 23 квітня, виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної війс...

Детальніше
145
Минулого тижня на Луганщині народилось 5...

56 малят народилось минулого тижня в Луганській області. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я Луганської облдер...

Детальніше
88
Вгору