Зимовий етап обласного фестивалю-конкурсу української культури та фольклору «Байбак-фест 2018», присвячений святу Святого Миколая, пройшов 19 грудня, в Новоайдарі. Про це повідомляє прес-служба Новоайдарської райдержадміністрації.

Організаторами заходу виступили: Управління культури, національностей та релігії Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласний центр народної творчості, Новоайдарська районна державна адміністрація та Новоайдарська районна рада.

Участь у фестивалі взяли більш 300 осіб: це майстри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, фольклорні, театральні, музичні, хореографічні колективи, ансамблі народної пісні з Новоайдарського, Кремінського, Сватівського районів, міст Сєвєродонецьк та Лисичанськ.

Гості фестивалю мали змогу ознайомитися з витворами декоративно-прикладного мистецтва та пригоститися смаколиками, які були представлені сільськими радами району на центральній площі Новоайдару.

Конкурсна програма фестивалю проходила в районному Будинку культури. Саме там учасники демонстрували свою вправність у виконанні народних пісень, обрядів тощо.

В програмі конкурсу були народні пісні у виконанні колективів та солістів, театральні мініатюри, обрядові дійства, присвячені Різдвяним святам. 

Сюрпризом для гостей фестивалю став виступ народного аматорського чоловічого вокального квартету «Ясени» з смт Корець та народного аматорського вокального ансамблю української пісні «Веселі свашки» з м. Гоща Рівенської області, які на чолі з головою Гощанської райдержадміністрації Юрієм Ковальчуком та заступником голови Корецької райдержадміністрації Олександром Сухим завітали до Новоайдарського району, в рамках проекту культурного обміну «Схід і Захід разом».

Всі учасники були нагороджені дипломами - за вагомий внесок у розвиток національної культури, збереження та відродження фольклорно – етнографічної спадщини українського народу та за участь у фестивалі.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх