Навчання дорослих за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття – активна форма соціального захисту населення Луганської області

Олена КЛАДОВА, заступник начальника відділу організації профнавчання Луганського ОЦЗ

Професійне навчання безробітних організовується на поточне чи перспективне замовлення роботодавця або для самозайнятості, з урахуванням побажань безробітних. Направлені особи навчаються у професійно-технічних та вищих закладах освіти, зокрема і в закладах освіти Державної служби зайнятості України, на підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, або безпосередньо у роботодавців – замовників кадрів за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Разом з іншими активними формами соціального захисту населення, як-от: участь у громадських роботах чи профорієнтаційних тренінгах, відкриття підприємницької діяльності за рахунок одноразової допомоги на випадок безробіття, – професійне навчання стимулює осіб, які залишились без роботи, докладати власних зусиль для працевлаштування та вирішення своєї долі.

ПЕРЕВАГИ ЦЕНТРІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ

Найкращий навчальний майданчик для професійного навчання дорослих – Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України (ЦПТО ДСЗ). ЦПТО ДСЗ розташовані на всій території України: західний регіон – Львівський, Івано-Франківський та Рівненський; східний регіон – Луганський, Донецький, Дніпропетровський та Харківський; центральний регіон – Полтавський; північний регіон – Сумський; південний регіон – Одеський та Херсонський центри ПТО ДСЗ.

Щорічно більше двох тисяч безробітних проходять професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації в Луганському ЦПТО ДСЗ.

Луганський обласний центр зайнятості налагодив тісну співпрацю з ДНЗ «Одеський центр ПТО ДСЗ» з профнавчання за робітничими професіями. Одеський ЦПТО ДСЗ має потужну навчально-матеріальну базу: у 4-поверховій будівлі розміщені вісім майстерень, 5-поверхова будівля адміністративно-навчального корпусу, гуртожиток на 300 місць. Одночасно в ЦПТО можуть навчатися понад 400 осіб. Оплата навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду, іногороднім слухачам проживання оплачується. Також компенсуються вартість проїзду до місця навчання та у зворотному напрямку.

– Я маю вищу юридичну освіту. Роботу за спеціальністю у себе в місті знайти не змогла, тому вирішила підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці завдяки отриманню нової робочої професії «Візажист» за направленням міського центру зайнятості, – розповідає мешканка Сєвєродонецька Ольга Абазіна. – Проходила професійне навчання на базі ДНЗ «Одеський центр ПТО ДСЗ». Візаж – це справжнє мистецтво, яке прикрашає нашу буденність. Візажист, як чарівник, здатен перетворити жінку будь-якого віку на прекрасну принцесу, подарувавши їй гарний настрій та впевненість у собі. Високий професіоналізм викладачів та майстрів виробничого навчання дозволив мені отримати практичні навички виконання різних видів та технік макіяжу. Заклад освіти має чудову матеріальну базу та гарні умови для проживання.

Я вдячна фахівцям Сєвєродонецького міського центру зайнятості та викладачам ДНЗ «Одеський центр ПТО ДСЗ», які сприяли мені в отриманні нової професії. Тепер я вмію робити професійний повсякденний та вечірній макіяж собі та маю намір влаштуватися працювати до салону краси.

НАВЧАННЯ ЗА РАХУНОК ВАУЧЕРІВ

Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця.

Право на одноразове отримання ваучера на навчання мають:

– особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш 15 років, до досягнення пенсійного віку;

– особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію;

– особи, звільнені з військової служби після участі в АТО, з числа інвалідів, до отримання права на пенсію;

Видача ваучеру не здійснюється:

– особам, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;

– особам, які проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;

– особам, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні.

Навчання здійснюється закладами професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на освітню діяльність, за затвердженим Мінсоцполітики переліком професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

06-07 - Валентина Пересада

– Я проходила навчання за спеціальністю «Медсестринство» на базі КЗ «Лисичанський медичний коледж» з 1 жовтня по 20 листопада 2018 року. Завдяки співпраці Кремінського районного центру зайнятості та Комунальної установи «Кремінський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» у підборі кандидатів з числа медичних робітників району у віці старше 45 років, я отримала можливість скористатись ваучером для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, – ділиться досвідом Валентина Пересада з міста Кремінна. – Ваучер отримують не лише ті, хто хоче знайти роботу, а й ті, хто розглядає особисту трудову діяльність у перспективі та розуміє, що треба удосконалювати свої професійні якості.

Висловлюю щиру подяку викладацькому складу закладу освіти, який показав свій професіоналізм під час проведення лекційних занять та сприяв якісній підготовці медичних сестер. Проходячи курси в установі післядипломної освіти, медичні працівники поглиблюють свої знання у вузькій, специфічній сфері.

Також дуже дякую центру зайнятості за професійну допомогу в організації мого навчання та установі, де я працюю – КУ «Кремінський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

ПІДТВЕРДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НЕФОРМАЛЬНОГО ПРОФНАВЧАННЯ

Неформальне професійне навчання – це набуття особою професійних знань, умінь і навичок, нерегламентоване місцем набуття, строком та формою навчання.

У всьому світі визнання результатів неформального професійного навчання є головним інструментом підвищення гнучкості ринку праці та конкурентоздатності працівників. Цей інструмент дозволяє людині швидко пристосовуватись до змін на ринку праці, оволодівати актуальними професіями та відповідати вимогам роботодавця.

В Україні підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб наразі здійснюється за професією «Кухар» (3-6 розряди). Підтвердження професійної кваліфікації можуть здійснювати підприємства, організації, установи незалежно від форми власності, які відповідають вимогам, затвердженим спільним наказом Міністерства соціальної політики та Міністерства освіти і науки від 16 грудня 2013 року.

На сьогодні суб’єктами підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за професією «Кухар» 3-6 розрядів є:

– Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості»;

– Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості»;

– Вище професійне училище № 33 м. Києва.

Організація роботи з підтвердження результатів неформального професійного навчання здійснюється державною службою зайнятості.

06-07 - Вера Присиченко

– Мені 44 роки, маю вищу освіту за спеціальністю «Зооінженерія». Останні чотири роки працюю кухарем в Булавинівській загальноосвітній школі. Робота мені дуже подобається, але відсутність належної освіти та документів, які необхідні для роботи в навчальному закладі, поставили мою подальшу кар’єру під загрозу, – згадує Віра Присіченко, мешканка с. Булавинівка Новопсковського району. – Для вирішення своєї проблеми я звернулася до районного центру зайнятості, хоча і не знала, на що сподіватися. Коли переступила поріг цього закладу, то мене відразу направили до спеціаліста, який проінформував про неформальну форму навчання, яка для мене була на той час незрозумілою. Коли дізналася, що підтвердження неформального навчання здійснюється за власні кошти та складає близько 2500 грн, я розгубилася, бо маю скрутне матеріальне становище: у мене донька – студентка. Втім кожного місяця мій спеціаліст Ірина Федорова телефонувала та інформувала про графік роботи комісії з підтвердження неформального навчання в Одеському центрі професійно-технічної освіти, Київському училищі №33 та Рівненському ЦПТО.

У вересні цього року спеціаліст центру зайнятості запропонувала мені подати заявку на отримання ґранту для навчання до Данської Ради у справах біженців. Я довго вагалася, бо не вірила в це, але наполегливість Ірини Володимирівни мене переконала. Разом з донькою ми заповнили заявку, і результату не довелося довго чекати – я отримала матеріальну допомогу і почала готуватися до поїздки. Подорож до ДНЗ «Одеський центр ПТО ДСЗ» була неймовірно цікавою як в професійному плані, так і в особистому. Колектив навчального закладу приємно вразив: усі викладачі та обслугуючий персонал були дуже привітними та професійними. Після складання тесту і практичного іспиту я отримала свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання «Кухар» 3 розряду. Радість моя була неймовірна та безмежна!

У Новопсковському районному центрі зайнятості мене вже чекала з привітаннями директор – Наталія Хворостян. Я навіть не сподівалася на таку увагу! Радо зустріла й на робочому місці мій директор школи Ірина Ганага, яка весь цей час мене підтримувала.

Навіть не віриться, що стільки добрих і чуйних людей було залучене для участі в покращенні моєї професійної кар’єри. Усім низький уклін та велика подяка!

На головному фото: Ольга Абазіна

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Спецпризначенець поліції Луганщини перем...

Чемпіонат Європи з Козацького Двобою проходив у м. Харкові. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Луганської області. Зага...

Детальніше
На Луганщині проходить операція «МІГРАНТ...

Протягом квітня-травня на Луганщині тривають цільові профілактичні заходи з нагляду та контрою за виконанням законодавства в мігра...

Детальніше
Поліція Луганщини закликає громадськість...

Відео селекторна нарада з керівниками галузевих служб управління та територіальних підрозділів поліції відбулась у Головному управ...

Детальніше
На Луганщині судитимуть чоловіка за спро...

Прокуратурою Луганської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ознаками кримін...

Детальніше
Піротехніки перевірили ще 4 гектара місц...

Протягом минулої доби, 23 квітня, піротехнічними розрахунками Держслужби України з надзвичайних ситуацій було перевірено місцевіст...

Детальніше
Спортсмени Луганщини завоювали 51 медаль...

З 18 по 21 квітня у Харкові відбувся чемпіонат України з кікбоксингу WPKA серед дорослих, юніорів, старших юнаків та юнаків. Про ц...

Детальніше
Сергій Філь привітав призовників Луганщи...

Виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адмін...

Детальніше
Майже 13 тисяч жителів Луганщини задекла...

12 тис. 746 декларацій про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році, подали жителі Луганщини протягом січня-квітня поточного р...

Детальніше
На Луганщині триває розбудова інформацій...

Сьогодні, 23 квітня, виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної війс...

Детальніше
Минулого тижня на Луганщині народилось 5...

56 малят народилось минулого тижня в Луганській області. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я Луганської облдер...

Детальніше
Вгору