Що може краще об’єднати людей з різних куточків України, як не спільні проекти? Підтвердженням тому є результати професійних освітніх, культурних та медійних обмінів між Луганською та Львівською областями, які відбулися протягом поточного року в рамках великого міжрегіонального проекту «Змінимо країну разом». Його підсумки було підбито 21 грудня в Луганській облдержадміністрації за участі делегації зі Львівщини

Евеліна БОГДАНОВА

Виконувач обов’язків голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин обговорили здобутки від реалізації проекту «Змінимо країну разом» за поточний рік та плани на наступний.

Нагадаємо, конкурс обмінів цьогоріч було оголошено 4 квітня у Луганській облдержадміністрації на Форумі партнерства. На медіа-обміни з обласного бюджету Луганщини спрямовано за цей час 300 тисяч гривень, на обміни у сферах культури та освіти – по 500 тисяч гривень. Паралельно відбувався відповідний конкурс і на Львівщині.

ЗДОБУТКИ 2018-ГО

Львівщину відвідали представники 11 навчальних закладів з 9 районів Луганщини, а освітяни з різних куточків Львівської області побували на Сході. Понад 150 учасників проектів-переможців конкурсу «Змінимо країну разом» створювали єдиний освітній простір для школярів двох областей.

В програмах з обмінів відбулися спільні семінари, майстер-класи, квести, фасілітаційні сесії, психосоціальні, пізнавально-розважальні та спортивні ігри та марафони, різноманітні акції та освітні заходи. Навіть було створено соціальний відеоролик «Моє коріння – інший бік України» та поставлено виставу на тему війни на Сході України «Війна в Божому винограднику».

Також відбулася цікава і символічна акція, коли учні Луганщини та Бродівщини висадили жолуді у шкільному лісництві «Паросток», що в Новоайдарському районі, та «Алею єдності» з дерев східного регіону України біля Бродівської школи.

04 - ЗКР 2

Бондарівська гімназія Марківського району з проектом «Моя країна – Україна»

У сфері культурних обмінів реалізовано 14 спільних культурних проектів з загальним бюджетом у 617 тисяч гривень, серед яких такі проекти, як «Фольклорна скарбниця Луганщини» Новопсковської школи мистецтв, «4L: Lviv-Lugansk- Library-Love: вільний майданчик обміну думок та професійних рішень» – Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.М. Горького, «Культурний міст: СХІД – ЗАХІД» – Луганського обласного краєзнавчого музею, «Театр єднає серця» – Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, «Мистецтво без меж» – Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва, «Новий подих культурної співдружності» – Новопсковської централізованої бібліотечної системи, «З Україною в серці!» – Попаснянського районного Будинку культури, презентація традицій вишивки та української пісні Слобожанщини – Білокуракинського районного будинку культури імені Т.Г. Шевченка, проект «Даруємо мистецтво» – Палацу культури Рубіжного, «Поширення та збереження національного культурного продукту між Заходом та Сходом України» – Сватівського районного народного дому «Сватова-Лучка», «Культура надихає, зближує, єднає» – Кремінського районного будинку культури, «Слобожанщина – це Україна!» – селищного Будинку культури смт Новопсков, «Україна – це я, Україна – це ти, Україна це ми!» – Станично-Луганського районного будинку культури, «Україна єдина» – Новоайдарського районного Будинку культури.

04 - ЗКР 3

«Фольклорна скарбниця Луганщини» Новопсковської школи мистецтв

Серед медійних проектів переможцями конкурсу стали Творча спілка «Луганська регіональна організація Національної спілки журналістів України», ОКУ «Вісник Луганщини», редакції газет «Голос громади» (м. Сватове), «Вісті Біловодщини», «Сільські новини» (Троїцький р-н), «Вісті Марківщини» та ТОВ «МЕДІА «Новини Сватівщини».

Медійники запустили у соцмережі Facebook флешмоб «Україна єдина. Журналісти Львівщини та Луганщини «ЗА». Також за рахунок обласного бюджету Луганщини було реалізовано чотири масштабних проекти на телебаченні, радіо та в друкованих ЗМІ.

04 - ЗКР 4

Кремінська школа-гімназія передає львівським військовим прапор з побажаннями

Це спецпроект ОКУ «Вісник Луганщини» «Історико-мистецька та культурна спадщина Львівщини», спільний проект чотирьох районних газет «Музей – охоронець історії розвитку української громади», теле- та радіопроект Луганської регіональної організації НСЖУ «Скарби Львівщини».

Також за підсумками реалізації проекту у 2018 році львів’яни підготували спеціальні пам’ятні буклети, а Луганська облдержадміністрація, у свою чергу, – інформаційний проспект «Змінимо країну разом», присвячений перебуванню учасників проекту з Луганської області у місті Лева.

04 - ЗКР 5

Телепроект ЛРО НСЖУ «Скарби Львівщини»

ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

Реалізація проекту «Змінимо країну разом» триватиме і наступного року: обласним бюджетом-2019, який затверджено днями на засіданні колегії Луганської облдержадміністрації, на підтримку цього проекту передбачені суми, аналогічні поточному року. Більше того, міжрегіональний проект має перспективи розширення і на інші території України.

– Приємно, що до започаткованого лише нещодавно проекту вже долучаються інші області, зокрема, Полтавська. Тож, дякую львів’янам за таку гарну ініціативу, – наголосив Сергій Філь. – Переконаний, що ми знайдемо додаткові ресурси і збільшимо фінансування. Такі проекти дарують неперевершені почуття та спогади на все життя, насамперед, у дітей. Це ще раз утверджує в думці, що країна рухається у вірному напрямку навіть у складні для східних областей часи. Держава і обласна влада роблять все можливе, щоб мінімізувати ці негативні наслідки.

Олександр Ганущин, у свою чергу, повідомив, що наразі вирішується питання щодо приєднання до проекту «Змінимо країну разом» і Харківської області.

Міжрегіональний проект освітніх, культурних та медійних обмінів ще раз підтверджує, що Україна – єдина! Поділ на Схід і Захід існує тільки географічно.

На головному фото: організаторів та учасників конкурсних обмінів Сергій Філь та Олександр Ганущин нагородили обласними відзнаками

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Луганщина долучилася до написання Всеукр...

9 листопада у День української писемності та мови представники різних професій, віку і статі зібралися в Східноукраїнському націон...

Детальніше
483
Увага! Попередження про пожежну небезпек...

Синоптики прогнозують надзвичайний рівень пожежної небезпеки в Луганській області. Про це повідомляє прес-служба Головного управлі...

Детальніше
351
Луганський обласний військовий комісаріа...

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз сьогодн...

Детальніше
525
В Северодонецке провели областной конкур...

Областной конкурс красоты «Мисс Луганщина - 2018» состоялся в субботу, 12 мая, в Луганском областном академическом укр...

Детальніше
1422
По случаю 80-й годовщины Дня основания Л...

Областной конкурс красоты "Мисс Луганщина 2018" состоится 12 мая 2018 года. Об этом сказано в сообщении на сайте Miss Luganshina. ...

Детальніше
1236
«ЗМІНИМО КРАЇНУ РАЗОМ». ЯК БРОДІВЧАНИ РА...

Зовсім нещодавно, на Різдвяні свята, діти з Білокуракінського району провели незабутні зимові канікули у місті Броди, що на Львів...

Детальніше
577
«ЗМІНИМО КРАЇНУ РАЗОМ»: ПРОЕКТ ОБМІНУ О...

«Змінимо країну разом» – успішний регіональний проект обміну вчителями зі Східної та Західної України. За ...

Детальніше
1223
Вгору