Ялинкові базари – найперша ознака підготовки до новорічних свят. Цього року лісівники підготували для нас 37 тисяч лісових красунь

Анастасія ПОЛТАВЕЦЬ

Особливого ажіотажу навколо продажу новорічних ялинок у Сєвєродонецьку немає. Продавці чотирьох ялинкових базарів, облаштованих на території міста Луганським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, з надією поглядають на кожного, хто йде повз. Але сєвєродончани не поспішають купувати лісних красунь. Можливо, як завжди, відкладаючи цей момент на останні дні передноворічної метушні. Лісівники ж у свою чергу мають надію, що цьогоріч населення більш активно купуватиме ялинки, тому запланували реалізувати 37 тисяч дерев за середньою ціною 90 грн. У порівнянні з минулим роком це на тисячу штук більше, а щодо цінової політики, то вона не дуже відрізняється від минулорічної. Тоді середня ціна деревця становила 80 грн. Щоправда, сосна кримська коштує дорожче звичайної сосни.

До слова: на території, підконтрольній українській владі, працює 8 лісогосподарських підприємств, до складу яких входить понад 238 тис. га державного лісофонду. Кожне з них має спеціальні плантації для вирощування новорічних ялинок, і всього таких площ в області 426 га. Причому з кожним роком ці обсяги збільшуються.

– Тому що на ялинкових плантаціях якість дерев набагато вища, ніж у тих, які ми вирубуємо при проріджуванні молодняку на звичайних плантаціях, – пояснює тимчасовий виконувач обов’язків начальника Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Латинін. – Максимальна висота ялинки, які ми реалізуємо, – 4 метри. У передноворічний період охорона цих насаджень посилена. Створено 46 мобільних груп, до складу яких входить 162 працівника державної лісової охорони, 17 працівників Національної поліції, а також представники державної екоінспекції.

Згідно з чинним законодавством, за незаконну рубку передбачений штраф у розмірі до 180 грн. Крім того, порушник повинен ще заплатити за кожне зрубане деревце, а це коштує дорого – 453 грн. 2017-го року зафіксовано 24 випадки незаконної вирубки дерев, у 2018-му – складено 4 протоколів. До речі, з нового року вступає в силу закон, який втричі збільшує суму штрафу.

– Дозволено продаж тільки маркованих дерев. Маркування проводиться або пластиковими бірками, або самоклеючими етикетками. Останні у нас залишилися ще з минулих років. На сьогодні ми реалізували понад 10 тис. новорічних красунь, – додає Олексій Латинін.

Цікаво, що для новорічної продукції, вирощеної на фермерських та приватних господарствах, законодавство зробило виключення. Тобто, їх можна продавати і без маркування. Однак особи, які реалізують таку продукцію, повинні мати довідку від органу самоврядування який підтверджує, що вони дійсно займаються цим видом бізнесу.

В області такі фермерські господарства є, зокрема, в Новоайдарському районі.

В інших областях пропонують ялинки в горщиках, щоб після свят можна було їх висадити у відкритий ґрунт. На Луганщині такий досвід попиту не мав, отже, від цього виду реалізації новорічних ялинок довелось відмовитися.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх