Не тільки важкою шахтарською працею може похизуватися «колиска» Донбасу – Лисичанськ. Серед гірників є талановиті, творчі і натхненні люди. Так, днями в Лисичанському міському краєзнавчому музеї відкрилася виставка художніх творів Анатолія Мещерякова – шахтаря з 23-річним підземним стажем – під назвою «Зимові сни»

Евеліна БОГДАНОВА

Це перша авторська виставка картин шахтаря, а «за сумісництвом» – художника-аматора. Але до цієї події Анатолій Леонідович йшов довгі роки.

– Я весь час малював, з дитинства. – ділиться він. – В мене була мрія піти навчатися на художника-реставратора. Але життя склалося інакше, тому після закінчення школи пішов до училища.

Там хист юнака побачив художник Василь Дємєнков і часто кликав учня Мещерякова малювати, дечому його навчив, передав свій досвід.

Далі – служба у лавах Збройних сил, навчання у Рубіжанському індустріально-педагогічному технікумі на гірничого механіка, майстра виробничого навчання. Там Анатолій ще мав час малювати досхочу. А потім пішов працювати на шахту.

– Ось тепер, – думав Анатолій Леонідович, – нарешті почну писати справжні картини.

А цього не сталося – сімейне життя, важка робота, клопоти, турботи – часу на творчість не стало зовсім.

– За 23 роки, які я відпрацював на шахті, за фарби та пензлі взагалі не брався, окрім одного разу – коли син та донька малі були, намалював їм Діда Мороза та й повісив біля новорічної ялинки, – згадує шахтар.

Пройшов час, Анатолій Мещеряков вийшов на пенсію (шахтарі на пенсію виходять рано – через важкі умови праці), зайнявся городом, садом, рибною ловлею. Так далі і тривало життя, працював так само наполегливо, але вже «на поверхні». І несподівано до його рук знов, як у давні часи, потрапили фарби та пензлики.

49175715_789128624753976_2030945023297585152_n

– Поштовхом до нового витку моєї творчості стала моя онука Лєночка. Якби не вона, я, мабуть, й досі вагався. Прийшла вона і каже: «Діду, допоможи, треба намалювати...». Я узяв фарби – і розпочалося, – розповідає Анатолій Мещеряков.

До всього доходив власним шляхом, методом спроб і помилок – як змішувати фарби, щоб не було брудних плям на картині, як підготувати полотно до малювання, як писати маслом.

– Зараз, з часом, працювати над картинами вже легше, – каже художник-аматор.

На першу виставку, яка, до речі, відбулася напередодні 60-річного ювілею митця, Анатолій Мещеряков відібрав 34 картини. Це його роботи за два роки, хоча вдома є ще. Є його картини вже і в інших місцях – одна висить у Рубіжанському педагогічному коледжі, ще дві він подарував знайомим з Харкова. І вже дві картини придбали його шанувальники з Одеси та однієї з країн Балтії.

Всі, хто прийшов у день відкриття на виставку Анатолія Мещерякова, дивувалися, які таланти є у лисичан, навіть серед таких суворих професій, як гірники.

07 - Шахтер 2

– Скільки років відпрацювали пліч-о-пліч, ніколи і не знали, що він має хист до малювання, – кажуть його колеги по шахті.

Музейники теж висловили свої враження від пейзажів Анатолія Мещерякова.

– Завжди приємно, коли в музеї відбуваються виставки саме лисичанських майстрів. Хтось може подумати: а що в тому Лисичанську може бути цікавого – шахтарський край, робочі люди, але і у нас є талановиті, натхненні люди, творчість яких вражає, – підкреслює Альона Задорожна, директор Лисичанського міського краєзнавчого музею.

Володимир Виноградов, один з родичів художника, під час офіційної частини відкриття персональної виставки Анатолія Мещерякова висловив те, з чим погодилися всі присутні:

– Відкриття першої виставки – це як день народження. У нас в Лисичанську народився художник. Для всіх нас, хто сьогодні живе у непростих умовах, це справжнє свято, тому що в коловерті життя саме мистецтво – це та віддушина, за якою люди скучили. Впевнений, трішки щастя ми всі сьогодні отримали.

Здобути власні враження від пейзажів шахтаря-митця Анатолія Мещерякова можете й ви – виставка буде прикрашати зали Лисичанського міського краєзнавчого музею всі зимові місяці. Ще є час!

На головному фото: Анатолій Мещеряков розповідає про свою творчість

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
У Лисичанську 8 серпня відкриється мандр...

Презентація мандрівної виставки «На Зламі» про зміни в житті цивільного населення внаслідок війни на Донбасі відб...

Детальніше
93
В Луганській облдержадміністрації відкри...

Фотовиставка «Бути батьком – це назавжди» присвячена Дню батька розпочала роботу сьогодні, 14 червня, у приміщен...

Детальніше
206
У Новоайдарі презентували виставку «Тріу...

У Новоайдарському районному краєзнавчому музеї презентували виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистськ...

Детальніше
253
В Станиці Луганській відкрилась виставка...

Відкриття виставки писанок відбулось 25 квітня в Станиці Луганській. Про це повідомляє прес-служба Станично-Луганської райдержадмі...

Детальніше
378
Лисичанська міська спартакіада допризовн...

Міська спартакіада допризовної молоді відбулась 24 квітня у Лисичанську. Про це повідомляє прес-служба Управління молоді та спорту...

Детальніше
371
Лисичанський прикордонний загін зі склад...

Чергова група новобранців сьогодні, 12 квітня, прийняла Військову присягу та продовжить службу в підрозділах Лисичанського прикорд...

Детальніше
446
«Обличчя передової»: в Сєвєродонецьку ві...

Фотовиставка «Обличчя передової», присвячена 5-річчю від початку антитерористичної операції, відкрилася в Сєвєродонець...

Детальніше
352
В бібліотеках Лисичанська пройшли творчі...

Творчі зустрічі з відомими сучасними українськими письменниками Галиною Крук, Сергієм Жаданом, Олегом Короташом, Марією Сердюк, Юл...

Детальніше
373
На Луганщині поліцейські затримали одног...

Повідомлення від місцевого мешканця про те, що напередодні, вночі, до нього у квартиру проникли троє невідомих чоловіків, які із з...

Детальніше
373
У Лисичанську правоохоронці Об’єднаних с...

Спільна слідчо-оперативна група у складі співробітників оперативних підрозділів Донецько-Луганського регіонального управління Держ...

Детальніше
364
Вгору