Прокуратурою Луганської області здійснювалось процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні стосовно одного з організаторів так званого «референдуму» щодо підтримки «Акту про державну самостійність Луганської народної республіки» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України (вчинення за попередньою групою осіб умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України), повідомляє прес-служба відомства.

Як зазначили в прокуратурі, у ході досудового розслідування встановлено, що у травні 2014 року мешканка м. Новодружеська Луганської області за попередньою змовою з іншими особами, стосовно яких матеріали виділено в окремі провадження, брала участь в організації та проведенні незаконного референдуму щодо відокремлення Луганської області від території України.

Вказана особа надала терористичній організації «ЛНР» добровільну згоду на зайняття посади члена «дільничної виборчої комісії». Перебуваючи у приміщенні школи, де було організовано роботу вказаної комісії, жінка приймала від місцевих мешканців документи, звіряла їх з наявними списками виборців та видавала бюлетені для голосування.

За результатами досудового розслідування, вказаній особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України.

Наразі обвинувальний акт разом з угодою про визнання винуватості направлено до суду.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 110 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх