В рамках робочого візиту в Україну Глава зовнішньополітичного відомства Словацької Республіки разом зі своїм українським колегою прибули на Луганщину в район проведення операції Об’єднаних сил. Про це повідомляє прес-центр штабу ООС.

Так, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін спільно з Міністром закордонних справ Словаччини Мирославом Лайчаком, який на даний час є Головою ОБСЄ, відвідали контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська», де ознайомились з порядком перетину лінії розмежування.

Під час візиту в контрольний пункт очільники міністерств закордонних справ України та Словаччини поспілкувались з громадянами, які перетинають лінію розмежування, що дало змогу краще зрозуміти реальний стан справ на Донбасі. 
Детально про функціонування КПВВ в межах діючого гуманітарного дорожнього коридору «Станиця Луганська – Щастя – Новоайдар» через лінію розмежування та роботу контрольних служб розповів начальник Лисичанського прикордонного загону Юрій Самбор.

Він наголосив, що головним завданням для прикордонників зі складу Об’єднаних сил є безпекова складова – аби цивільні особи якомога скоріше та комфортніше перетинали лінію розмежування і не постраждали при цьому від агресії бойовиків. Водночас підрозділи Об’єднаних сил забезпечують надійний заслон для унеможливлення потрапляння з тимчасово окупованої території зброї, вибухівки та засобів терору.

Головуючий в ОБСЄ Мирослав Лайчак та Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, підсумовуючи візит, відзначили особливу роль міжнародних спостерігачів у Донецькій та Луганській областях та зауважили, що вживатимуть все можливе задля ефективної роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх