Рятувальники Луганщини забезпечили безпеку громадян на Водохреща. Про це повідомляє прес-служба Головного управління ДСНС в Луганській області.

"Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан. Православні в цей день бажають зануритися в ополонку, щоб вилікуватися від недуг. Священики та віряни йдуть до заздалегідь прорубаної ополонки як символу річки Йордан. Після того, як священик освятить воду в ополонці, триразово занурюючи хрест, запалюючи вогонь і читаючи молитву, бажаючі занурюються у воду з головою три рази, хрестяться і вимовляють молитву. Тому рятувальники Луганщини чергували на заздалегідь підготовлених місцях для занурення. Людей було дуже багато, адже чудодійної, освяченої води потребує кожна родина. У кожному домі її зберігають цілий рік", - повідомили в відомстві.

Рятувальники пильно стежили за безпекою людей впродовж проведення масових заходів. Також перед святковим зануренням співробітники ДСНС провели комплексне тренування щодо рятування людей на воді. Крім того, щогодини з гучномовця на озері лунали застереження до людей як саме їм слід безпечно поводитися поблизу водойми взимку. 

Після святкових заходів рятувальники зазначили, що громадяни дотримувались правил безпеки, тому традиційний обряд — занурення в освячену воду відбувся без пригод.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх