А ще Луганщина стала найбезпечнішою в Україні областю за минулорічною статистикою дорожньо-транспортних пригод. Про ці та інші результати роботи у 2018 році відзвітувала перед громадськістю патрульна поліція області

Евеліна БОГДАНОВА

Патрульна поліція працює в містах Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне з середини 2016 року. І якщо на початку впровадження реформи поліції в області місцеві мешканці деякий час приглядалися до поліцейських нового формату, то статистика звернень громадян до патрульної поліції говорить про поступове встановлення певної довіри до правоохоронного органу.

– За 2018 рік у нас спостерігалося збільшення звернень від громадян – майже на 20% у порівнянні з позаминулим роком. Це 46,5 тис. звернень на лінію «102», – розповів під час звітної прес-конференції, яка відбулася 17 січня в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець», Олександр Гостіщев, начальник Управління патрульної поліції в Луганській області.

Підсумовуючи роботу патрульних поліцейських у минулому році, він окреслив як певні досягнення, так і негативні тенденції.

Час очікування громадянами приїзду поліцейських скоротився до 8 хвилин, зменшився і середній час опрацювання викликів до 29 хвилин. За рік 40 нових поліцейських пройшли навчання і вступили до лав патрульної поліції. Набори нових працівників проходять постійно, але з початку 2019 року, за словами Олександра Гостіщева, навчання на базі патрульної академії буде проходити не три, як раніше, а шість місяців.

Щодо кількості зафіксованих правопорушень, минулоріч найбільш масовими стали порушення правил дорожнього руху – 17 тис., це майже у 2 рази більше, ніж у 2017 році.

У трьох містах Луганщини було зафіксовано 116 випадків сідання за кермо у стані алкогольного сп’яніння. Але, як відзначає начальник Управління патрульної поліції в Луганській області, цей показник менший, ніж позаминулорічний.

– Люди стали більш відповідально ставитися до додержання правил дорожнього руху, бо збільшився тиск на порушників, більш жорстким стало чинне законодавство, – пояснив він.

За 2018 рік представниками патрульної поліції було накладено штрафів більш ніж на 4 млн грн, але це на 18% менше, ніж минулого року. Хоча є позитивна тенденція в тому, що доля сплачених штрафів стала більшою. У 2017 році це було 40% від усіх накладених штрафів, а у 2018-му – вже 66%, тобто майже 3 млн грн надійшло до держбюджету.

В кримінальній сфері розкрито за рік 390 злочинів, з яких значну долю складають крадіжки.

– Також, як не прикро, у нас дуже збільшилася кількість наркозлочинів. В активній співпраці з відділом по боротьбі з наркозлочинністю ми зафарбовували написи щодо продажу наркотиків та проводили заходи щодо притягнення до відповідальності осіб, які займаються зберіганням та розповсюдженням наркотичних речовин, – розповів Олександр Гостіщев.

За рік патрульними поліцейськими зафіксовано 344 ДТП. До речі, Луганська область наразі має найнижчий показник по кількості скоєних ДТП.

– У нас найменше число ДТП і травмованих в них людей. Але водночас, на жаль, в ДТП загинуло сім осіб, – говорить керівник патрульної поліції. – Є проблема в тому, що пішоходи, велосипедисти у нічний час не позначають себе на проїжджій частині світловідбиваючими елементами. Також у 123 випадках дорожньо-транспортних пригод один з учасників поїхав з місця скоєння ДТП. Хочу наголосити, коли сталося ДТП і був пошкоджений інший автомобіль, треба залишатися на місці і пройти процедуру оформлення ДТП. В нашій державі якісно відпрацьована схема страхових відшкодувань, тобто це не так страшно, як хтось може вважати.

Олександр Гостіщев торкнувся і болючого для області питання стану доріг. Він повідомив, що за минулий рік було складено 187 вимог щодо усунення тих чи інших порушень усфері безпеки дорожнього руху, пов’язаних з якістю дорожнього покриття, дорожніми знаками, роботами на дорогах.

– Виконано вимог було дуже мало. Після того, як було винесено 187 вимог, з них було не виконано 165. За ними складені відповідні протоколи. Головна причина невиконання, здебільшого – недофінансування, – зауважив спікер.

Також у 2018 році органами патрульної поліції розпочато багато проектів щодо співпраці з громадою – «Шкільний патруль», «Шкільний офіцер поліції», «Сусідська варта», «Тонка синя лінія». Навчанням ПДД в області охоплено майже 9,5 тисяч дітей. Вже цього року був проведений подібний захід під назвою «Різдво з поліцейськими», який започатковано ще минулого року.

Олександр Гостіщев також повідомив, що на сьогодні в системі Нацполіції в сільських районах або малих містах починають діяти групи реагування патрульної поліції. Вони мають ті ж функції, що і патрульні поліцейські. Але, як відомо, таких груп в багатьох районах не вистачає – великі території, великі відстані відіграють свою роль. Але, як зауважив спікер, в цих випадках дуже корисним може бути позитивний досвід інших областей та окремих громад.

– Наприклад, у грудні в Дніпропетровській області було презентовано проект підвищення безпеки в населених пунктах. З мешканців громади обрали людей, яких відправили на навчання, забезпечили робочими місцями, транспортом, надали їм житло, тобто повністю профінансували систему дільничних поліцейських в громаді. Це приклад збільшення кількості робочих місць та вирішення проблеми безпеки в громаді. Єдине, згідно з законом «Про Нацполіцію», громада не може платити поліцейським зарплату.

Всім іншим вона може забезпечити поліцейський склад. Є багато фінансових можливостей для реалізації таких проектів, наприклад, гранти Європейських та інших міжнародних донорів, але повинна бути ініціатива від громади, – підсумував Олександр Гостіщев.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Патрульні Луганської області провели пер...

Капелани з Донецької області та США завітали до управління патрульної поліції Луганської області, передає прес-служба відомства. ...

Детальніше
21
За ніч на Луганщині патрульні виявили на...

За минулу ніч на Луганщині патрульні виявили наркотичні речовини, гранату, крадіїв будівельних матеріалів та нетверезого водія, пе...

Детальніше
24
У Луганській області новий керівник патр...

Управління патрульної поліції Луганської області очолив 31-річний старший лейтенант поліції Віктор Левченко, передає прес-служба в...

Детальніше
88
5 допоміжних мобільних постів патрульних...

П’ять допоміжних мобільних постів 1 серпня заступили на посилений режим в міста Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіж...

Детальніше
90
Патрульні в Сєвєродонецьку в липні за до...

Інспектори патрульної поліції Луганської області продовжують фіксувати порушення встановленої швидкості руху автотранспорту за доп...

Детальніше
92
В Сєвєродонецьку патрульні повернули до ...

16 липня патрульним надійшла інформація про те, що на вулиці Гагаріна в Сєвєродонецьку громадянин виявив чотирирічну дитину, яка з...

Детальніше
116
Патрульні запрошують на нічний велопробі...

Проведення нічного велопробігу планується сьогодні, 12 липня, о 20 годині 30 хвилин, у місті Сєвєродонецьку. Про це повідомляє пре...

Детальніше
139
Команда Луганської області зайняла 4 міс...

Перший Чемпіонат патрульної поліції України зі стронгмену відбувся 10 червня на острові Хортиця в Запорізькій області. Про це пові...

Детальніше
322
В Сєвєродонецьку святкували третій «День...

Очільник поліції Луганщини привітав патрульну поліцію Луганської області з третьою річницею. Про це повідомляє відділ комунікації ...

Детальніше
301
Патрульною поліцією Луганської області в...

Півсотні курсантів Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка вже із серпня цього року поповнять ря...

Детальніше
272
Вгору