А ще Луганщина стала найбезпечнішою в Україні областю за минулорічною статистикою дорожньо-транспортних пригод. Про ці та інші результати роботи у 2018 році відзвітувала перед громадськістю патрульна поліція області

Евеліна БОГДАНОВА

Патрульна поліція працює в містах Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне з середини 2016 року. І якщо на початку впровадження реформи поліції в області місцеві мешканці деякий час приглядалися до поліцейських нового формату, то статистика звернень громадян до патрульної поліції говорить про поступове встановлення певної довіри до правоохоронного органу.

– За 2018 рік у нас спостерігалося збільшення звернень від громадян – майже на 20% у порівнянні з позаминулим роком. Це 46,5 тис. звернень на лінію «102», – розповів під час звітної прес-конференції, яка відбулася 17 січня в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець», Олександр Гостіщев, начальник Управління патрульної поліції в Луганській області.

Підсумовуючи роботу патрульних поліцейських у минулому році, він окреслив як певні досягнення, так і негативні тенденції.

Час очікування громадянами приїзду поліцейських скоротився до 8 хвилин, зменшився і середній час опрацювання викликів до 29 хвилин. За рік 40 нових поліцейських пройшли навчання і вступили до лав патрульної поліції. Набори нових працівників проходять постійно, але з початку 2019 року, за словами Олександра Гостіщева, навчання на базі патрульної академії буде проходити не три, як раніше, а шість місяців.

Щодо кількості зафіксованих правопорушень, минулоріч найбільш масовими стали порушення правил дорожнього руху – 17 тис., це майже у 2 рази більше, ніж у 2017 році.

У трьох містах Луганщини було зафіксовано 116 випадків сідання за кермо у стані алкогольного сп’яніння. Але, як відзначає начальник Управління патрульної поліції в Луганській області, цей показник менший, ніж позаминулорічний.

– Люди стали більш відповідально ставитися до додержання правил дорожнього руху, бо збільшився тиск на порушників, більш жорстким стало чинне законодавство, – пояснив він.

За 2018 рік представниками патрульної поліції було накладено штрафів більш ніж на 4 млн грн, але це на 18% менше, ніж минулого року. Хоча є позитивна тенденція в тому, що доля сплачених штрафів стала більшою. У 2017 році це було 40% від усіх накладених штрафів, а у 2018-му – вже 66%, тобто майже 3 млн грн надійшло до держбюджету.

В кримінальній сфері розкрито за рік 390 злочинів, з яких значну долю складають крадіжки.

– Також, як не прикро, у нас дуже збільшилася кількість наркозлочинів. В активній співпраці з відділом по боротьбі з наркозлочинністю ми зафарбовували написи щодо продажу наркотиків та проводили заходи щодо притягнення до відповідальності осіб, які займаються зберіганням та розповсюдженням наркотичних речовин, – розповів Олександр Гостіщев.

За рік патрульними поліцейськими зафіксовано 344 ДТП. До речі, Луганська область наразі має найнижчий показник по кількості скоєних ДТП.

– У нас найменше число ДТП і травмованих в них людей. Але водночас, на жаль, в ДТП загинуло сім осіб, – говорить керівник патрульної поліції. – Є проблема в тому, що пішоходи, велосипедисти у нічний час не позначають себе на проїжджій частині світловідбиваючими елементами. Також у 123 випадках дорожньо-транспортних пригод один з учасників поїхав з місця скоєння ДТП. Хочу наголосити, коли сталося ДТП і був пошкоджений інший автомобіль, треба залишатися на місці і пройти процедуру оформлення ДТП. В нашій державі якісно відпрацьована схема страхових відшкодувань, тобто це не так страшно, як хтось може вважати.

Олександр Гостіщев торкнувся і болючого для області питання стану доріг. Він повідомив, що за минулий рік було складено 187 вимог щодо усунення тих чи інших порушень усфері безпеки дорожнього руху, пов’язаних з якістю дорожнього покриття, дорожніми знаками, роботами на дорогах.

– Виконано вимог було дуже мало. Після того, як було винесено 187 вимог, з них було не виконано 165. За ними складені відповідні протоколи. Головна причина невиконання, здебільшого – недофінансування, – зауважив спікер.

Також у 2018 році органами патрульної поліції розпочато багато проектів щодо співпраці з громадою – «Шкільний патруль», «Шкільний офіцер поліції», «Сусідська варта», «Тонка синя лінія». Навчанням ПДД в області охоплено майже 9,5 тисяч дітей. Вже цього року був проведений подібний захід під назвою «Різдво з поліцейськими», який започатковано ще минулого року.

Олександр Гостіщев також повідомив, що на сьогодні в системі Нацполіції в сільських районах або малих містах починають діяти групи реагування патрульної поліції. Вони мають ті ж функції, що і патрульні поліцейські. Але, як відомо, таких груп в багатьох районах не вистачає – великі території, великі відстані відіграють свою роль. Але, як зауважив спікер, в цих випадках дуже корисним може бути позитивний досвід інших областей та окремих громад.

– Наприклад, у грудні в Дніпропетровській області було презентовано проект підвищення безпеки в населених пунктах. З мешканців громади обрали людей, яких відправили на навчання, забезпечили робочими місцями, транспортом, надали їм житло, тобто повністю профінансували систему дільничних поліцейських в громаді. Це приклад збільшення кількості робочих місць та вирішення проблеми безпеки в громаді. Єдине, згідно з законом «Про Нацполіцію», громада не може платити поліцейським зарплату.

Всім іншим вона може забезпечити поліцейський склад. Є багато фінансових можливостей для реалізації таких проектів, наприклад, гранти Європейських та інших міжнародних донорів, але повинна бути ініціатива від громади, – підсумував Олександр Гостіщев.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх