До 205-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка 9 березня 2019 року на сцені концертного залу Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва відбулась прем’єра опери "Назар Стодоля" у концертному виконанні Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії під керівництвом диригента Назара Яцківа. Про це повідомили в Луганській обласній філармонії.

"Прем’єра опери Костянтина Данькевича "Назар Стодоля" за однойменною п’єсою Тараса Шевченка запросила у світ музики, голосів, українського колориту і нашого етнічного барвистого мелосу. Ще до початку концерту стало зрозумілим, що подія викликала неабияку цікавість у представників культурної еліти Сєвєродонецька – в залі були присутні як представники юного покоління, так і зрілі цінителі музичного мистецтва", - йдеться в повідомленні. 

"Назар Стодоля" - перлина сучасного українського оперного мистецтва, лірико-романтична музична драма. На тлі історичних подій талановитий витвір К. Данькевича змальовує картини народного побуту, відтворює типові риси національних характерів, розкриває багату красу українського мелосу.

Під час окремих сцен було задіяно близько сотні артистів – музиканти Академічного симфонічного оркестру та артисти ансамблю пісні і танцю "Радани" Луганської обласної філармонії, мішаний хор Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва, запрошені солісти зі Львівського національного театру імені С. Крушельницької - Лауреат міжнародних конкурсів – Олег Лановий /тенор/ та Дніпропетровського академічного театру опери та балету – Лауреат міжнародних конкурсів – Олена Самойлова, /сопрано/, Заслужена артистка України – Ольга Ус, /меццо-сопрано/, Андрій Ломакович, /баритон/ та Вадим Бабенко, /бас/. 

Якщо балетний супровід до "Назара Стодолі" на сцені – одне крило опери, то друге – музичне наповнення. Симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії та диригент Назар Яцків професійним виконанням створювали тло і основу, акцентували і підсилювали чудовий національний колорит.

В філармонії відзначили, що спів запрошених солістів вразив всіх присутніх своєю повнотою та силою звучання, а музика опери – подарувала неймовірні відчуття, а вічна тема кохання наповнила серця любов’ю. Для всіх, хто вперше чув оперу, знайомство з класичною музикою було надзвичайно легким, приємним, яке запам’ятається надовго. Глядачі захоплено слухали оркестр та солістів та аплодували в такт музиці.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх