Меморандум про співпрацю між Міністерством у справах ветеранів та Луганською обласною державною адміністрацією підписали міністр Ірина Фриз та виконуючий обов`язки голови обласної ОДА Сергій Філь сьогодні, 18 березня, у Сєвєродонецьку.

«Я сподіваюсь, що в рамках цього Меморандуму вдасться налагодити співпрацю, яка буде сприяти побудові комунікацій і вирішенню питань, які стосуються як ветеранів, так і ветеранів – внутрішньо переміщених осіб», - заявила Ірина Фриз.

Як в свою чергу відзначив Сергій Філь, наразі є домовленість про синхронізацію роботи міністерства у справах ветеранів та Луганської ОДА. Так, наразі вже створено сектор по роботі з ветеранами на базі Департаменту соціального захисту ОДА.

«Ми підемо далі і створимо відповідний відділ, департамент, в обласній адміністрації. Наголошуємо на тому, що хочемо бачити там керівника, якого запропонують ветерани операції об`єднаних сил та ветерани АТО. Найближчим часом буде оголошено конкурс. Саме ці люди, які стоять на передовій, мають обрати ту людину, яка буде представляти їхні інтереси», - наголосив в. о. голови ОДА Сергій Філь.

За словами Ірини Фриз, «це унікальний випадок, коли керівництво ОДА пропонує само ветеранській спільноті визначитися з кандидатурою, яка очолить відділ співпраці з ветеранами». Таким чином, на її думку, є можливість побудувати стратегічну співпрацю між ОДА та ветеранською спільнотою.

«Серед пріоритетних питань, якими ми будемо займатись – забезпечення житлом. Нажаль, ветерани-ВПО, які мешкають на Луганщині, мають певні проблеми з вирішенням цього питання. З огляду на те, що наші ветерани-переміщені особи фактично є резервістами першої-другої черги, фокус уваги на них має бути збільшений», - сказала Фриз, відповідаючи на питання стосовно практичної сфери застосування підписаного сьогодні Меморандуму.

Сергій Філь відзначив, що на сьогодні на території Луганської області немає окремого реабілітаційного центру для учасників бойових дій. Мета Меморандуму, за словами Філя, - створення відповідного реабілітаційного центру. Наразі розпочата робота з проектування, питання щодо розташування вирішується з органами місцевого самоврядування. Планується, що центр буде побудовано у Сєвєродонецьку, Лисичанську або місті Рубіжне.

Передбачається, що проект увійде до програми Державного регіонального розвитку і буде фінансуватися за рахунок субвенції з державного бюджету.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх