Напередодні річниці початку операції Об’єднаних сил Командувач об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв відповів на запитання журналіста газети "Голос України" Соломії Подільської, розповівши зокрема про діяльність Об’єднаних сил, забезпечення та стан справ в українській армії в цілому, а також про найбільші перемоги ООС за рік і про те, які провокації відбуваються напередодні виборів Президента України, та про що варто не забувати російським військовим, які воюють на Донбасі проти України.

— Із 2014 року Збройні Сили України в дуже короткий термін здійснили величезний крок уперед від стану, який був на той час. Якщо говорити про рік вашого командування Операцією об’єднаних сил, які б три найбільші успіхи ви змогли виділити?

— Насамперед хочу нагадати, що Операція об’єднаних сил, яка прийшла на зміну Антитерористичній операції, є суто військовою й має широкий спектр завдань: починаючи від стримування агресора, забезпечення безпечних умов відновлення інфраструктури населених пунктів і закінчуючи сприянням культурному відродженню регіону та донесенням до людей об’єктивної та правдивої інформації. Якщо говорити про успіхи, то це, безперечно, створення зон безпеки в районі проведення ООС та взяття під контроль низки населених пунктів у зоні, яка перебуває поміж нами та ворогом, що зміцнило позиції Об’єднаних сил та самі зони безпеки.

Друге — це впорядкування та оптимізація структури сил і засобів, які входять до складу Об’єднаних сил, чітка вертикаль, яка дає можливість якомога ефективніше здійснювати управління військами та вирішувати цілий комплекс різноманітних завдань. Ну і, звичайно, це прогрес у справі відновлення зруйнованої внаслідок бойових дій інфраструктури у Донецькій та Луганській областях, проведення та забезпечення ремонтно-відновлювальних робіт на різних об’єктах критичної інфраструктури регіону. Наразі діє низка гуманітарних проектів. Наприклад, один із них — стратегічна гуманітарна ініціатива «Допомога Схід». У рамках цього проекту тільки від початку 2019 року до військових та цивільних медичних закладів Донецької та Луганської областей було доставлено гуманітарного медичного вантажу на суму понад 2,1 мільйона гривень.

— Який він, український військовий ХХІ століття? Опишіть.

— У процесі виконання своїх обов’язків як Командувача Об’єднаних сил я постійно спілкуюся з військовослужбовцями різних категорій. І можу запевнити, що сучасний український військовий екіпірований на рівні стандартів армій передових країн світу, озброєний уже не лише радянським, а й сучасним українським, а також зарубіжним озброєнням та військовою технікою. Це і добре підготовлений боєць, адже постійно проводяться навчання з підготовки щодо ведення бойових дій і виконання інших завдань. За п’ять років війни українські військові професійно виросли, і вже сьогодні наші іноземні союзники запозичують досвід української армії у гібридній війні, тому з упевненістю можу сказати, що український військовий — це вмотивований захисник і професіонал.

— Спецслужби Російської Федерації з метою впливу на виборчий процес в Україні створюють передумови для дестабілізації та зриву виборів. Як саме відчувається це на сході, в районах вашої відповідальності?

— Що ближче до виборів, то більше провокацій в інформаційному просторі відбувається. Багатьох українців використовують всліпу, здійснюючи інформаційні вкиди з різноманітних проблемних питань, роблячи акценти на важливих для ворога моментах з метою дезорієнтації суспільства, поширення панічних настроїв. Ціла фабрика російських тролів у погонах та без них працює над цим, організовуючи в регіонах України, в соціальних мережах, блогах, на різних форумах і навіть у месенджерах інформаційні атаки на очільників держави та ЗСУ до командира бригади включно. Метою є одне — нав’язати російську думку українському виборцю, втрутитись у волевиявлення українського народу.

Методи різні. Підміна понять, відверта брехня, спекулювання на тих чи інших темах, маніпуляція суспільною думкою, коли начебто цитують тих чи інших посадових осіб, а їхні висловлювання перекручуються, і зі «смаженими» заголовками повністю викривлюють зміст сказаного.

У ці темні справи ворог та ті, хто працює на нього всередині держави, вплутують різні верстви нашого суспільства, аби громадськість повірила їм.

— Які настрої місцевого населення Донецької та Луганської областей наразі переважають? Чи не втратили люди віру в мир і спокійне життя?

— Настрої, як і всюди, різні. Багато громадян України, які мешкають у населених пунктах, наближених до першої лінії оборони, підтримують військових як своїх справжніх захисників, а також представників військово-цивільних адміністрацій як єдиних повноважних органів місцевого самоврядування. Втім, звичайно, це — регіон непростий, на свідомість мешканців якого десятиліттями здійснювався потужний інформаційний вплив з боку російської пропагандистської машини, яка, в свою чергу, робила все, аби налаштувати українців проти України, не гребуючи при цьому нічим. Тому категорія громадян, які насправді постраждали від цього впливу, — категорія складна, за цих людей ми маємо боротися. Зокрема — і шляхом усунення з ефіру російського контенту та посилення українського.

— Як ви оцінюєте оборонну реформу в Збройних Силах України? Коли, на вашу думку, Україна зможе вступити в НАТО?

— Перше. Я — людина військова. Безумовно, оборонна реформа у Збройних Силах України — це позитивний процес, хоч іноді зміни відбуваються нелегко. Тому є і суб’єктивні, й об’єктивні причини. Але чітко усвідомлюю — це процес незворотний, бо спричинений потребами історичного періоду, який нині проходить Україна. Українська армія сьогодні виконує життєво важливі функції, відіграє найважливішу роль у становленні держави, відстоюванні її незалежності.

Друге. Україна давно і послідовно тримає курс на вступ до Північноатлантичного альянсу. Усю попередню, до 2014-го, історію незалежної України це теж робилося, але робилося повільно й невпевнено. Останні ж п’ять років це — як стрімкий ривок уперед. У всьому — і що стосується спільних навчань, і спільних дій у складі миротворчих підрозділів, і навчання з інструкторами з армій різних країн, і воєнної науки, і логістики, і всіх інших сфер військового життя. Українське військо сьогодні мало чим відрізняється від армій країн НАТО, а за бойовим досвідом — у деяких питаннях і крокує попереду. Але для вступу в НАТО потрібно пройти певний шлях. І кроки на цьому шляху чітко визначені відповідними доктринами та нормативно-правовими документами уряду і Збройних Сил. Вважаю, що термін вступу України до НАТО від нас не так уже і далеко.

— Якби у вас була можливість звернутися до російських військових, які воюють нині на Донбасі, що б ви їм сказали?

— Із російськими військовими, які беруть безпосередню участь в агресії Російської Федерації проти України, кожен день ведеться розмова мовою української зброї. І цю мову вони дуже добре розуміють. А від себе особисто, як офіцер, я хочу додати, що ті російські військові, хто нишком перевдягнувся у форму, яку носять найманці 1-го та 2-го армійських корпусів російсько-окупаційних військ, і почав обстрілювати мирні населені пункти, жінок, дітей, людей похилого віку, — не мають права називатись військовими. Бо бути військовим — це значить мати честь, совість... мужність. Бути готовим захищати свою рідну землю до останнього подиху, а не жадати чужої, мирної землі. Тоді це не військовий, а мародер, злочинець.

Довідково

Сергій Наєв народився 30 квітня 1970 року в Могилеві-Подільському. Генерал-лейтенант, у 2014-му був керівником Сектору «Б» під час боїв за ДАП. Із початку 2015-го є начальником штабу оперативного командування «Південь», по 2017-й був командувачем оперативного командування «Схід». Обіймав посаду начальника штабу — першого заступника командувача Сухопутних військ ЗСУ, із 7 березня 2018 року — заступник начальника Генштабу ЗСУ. З 16 березня 2018-го — Командувач Об’єднаних сил.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
В районі проведення ОС ліквідовано незак...

Правоохоронцями ліквідовано незаконну діяльність в районі проведення Операції об’єднаних сил, передає прес-центр ООС. Так, ...

Детальніше
21
Поліцейські провели "відпрацювання" Щаст...

Співробітники Національної поліції України зі складу Об’єднаних сил провели профілактичні та розшукові заходи у місті Щастя....

Детальніше
22
Розвідка в дії, або завдання особливої с...

В районі проведення Операції Об’єднаних сил відбулося інструкторсько-методичне заняття з тактичної підготовки за спеціальною...

Детальніше
55
На Луганщині триває патріотичний музични...

За підтримки командувача Об'єднаних сил з метою популяризації національно-патріотичної ідеї у східних регіонах держави в Луганські...

Детальніше
70
В Об'єднаних силах визначили найкращий м...

В окремій механізованій бригаді ім. короля Данила відбулися змагання мінометних розрахунків залучених до проведення операції Об'єд...

Детальніше
93
Привітання Командувача об’єднаних сил до...

Шановні мешканці Лисичанська! Від імені Командування об’єднаних сил та від себе особисто щиро вітаю Вас з п'ятою річницею зв...

Детальніше
122
Серед танкістів операції Об’єднаних сил ...

Змагання танкових екіпажів підрозділів залучених до проведення операції Об'єднаних сил відбулись на одному з військових полігонів ...

Детальніше
111
"Українське кіно-Луганщині". Триває спіл...

Триває проект спільний проект операції Об'єднаних сил та організації "Мистецька вежа" під назвою "Українське кіно-Луганщині", пере...

Детальніше
177
У Об'єднаних силах змагались бойові меди...

Фінальний етап змагань фахівців із тактичної медицини відбувся на базі одного з військових госпіталів у районі проведення Операції...

Детальніше
182
На Приазов'ї відбулись змагання мінометн...

Змагання мінометних розрахунків відбулись на одному з полігонів на Приазов'ї. Про це повідомляє прес-центр КП ОС. У заході брали ...

Детальніше
163
Вгору