Сергій Дорофєєв, директор Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, поспілкувався з редакцією «ВістіЛуг» та розказав про свої критерії оцінки кандидатів на пост Президента України.

Він підкреслив, що віддасть свій голос на президентських виборах за людину, якій не байдужа національна та культурна ідентичність українського народу: «З часів незалежності і до останнього часу українські політичні еліти не могли забезпечити стабільний розвиток української культури. Тільки віднедавна були розпочаті амбіційні реформи у сферах, які не зазнавали змін протягом 25 років, а саме: культурі та освіті. Говорити українською, дивитися вітчизняні фільми і вистави, слухати нашу музику стало круто і модно».

Сергій Дорофєєв запевнив, що навіть у прифронтовій Луганщині, де вже п’ятий рік триває війна, є принципова позиція з відродження аутентичної української культури.

Підтверджуючи свої слова, він навів приклад обласного театру, який було евакуйовано до Сєвєродонецька з окупованого Луганська. Зараз колектив працює у капітально відновленій будівлі театру, яка стала перлиною культурного життя міста.

«Тільки завдяки підтримці держави наш дружній колектив зміг впевнено стати на ноги та дарувати українське слово, музику та душу нашим глядачам. Я впевнений, що завдяки поступовим змінам у сфері культури ми можемо зараз похвалитися рівнем підйому національної самосвідомості та самоідентичності. Переконаний, що будь-який з кандидатів на крісло Президента України повинен поважати, цінувати та захищати свою культурну незалежність. Для мене є неприпустимим думка, що хтось з кандидатів може блюзнірствувати з цих речей. Тому я закликаю відповідально поставитись до обрання кандидата на президентський пост», - наголосив Сергій Дорофєєв.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх