Сотні тисяч російських паспортів вже завезені до окупованих територій Донецької та Луганської областей. Після завершення формальностей у Москві документи почнуть видавати жителям ОРДЛО. Існують нюанси, які залишать власників цих книжечок «громадянами другого ґатунку». Та це не завадить Кремлю скористатися видачею паспортів у військових цілях.

Путін готовий «спростити»

Про можливість видачі паспортів громадянина Російської Федерації жителям окупованих територіях Донбасу чутки ходять давно. Окреслених рис чутки набули наприкінці 2018 року.

Раніше, у 2017-му, російський уряд дозволив українцям отримувати громадянство РФ за спрощеною процедурою. А в грудні 2018-го президент Росії Володимир Путін підписав закон, який дозволяє подати заяву на отримання громадянства РФ дистанційно, за місцем перебування.

За повідомленням російських ЗМІ – інформагентства РБК та газети «КоммерсантЪ» – видача паспортів може початися невдовзі після другого туру президентських виборів в Україні. На користь цього говорить те, що 29 березня вступили в силу зміни до закону «Про громадянство РФ», йдеться в повідомленнях. Тепер президент Росії може визначати великі групи іноземців, які мають право звернутися про прийом до громадянства РФ за спрощеною процедурою.

Саме напередодні набрання чинності цими змінами Ростов-на-Дону відвідали високопоставлені поліцейські. Три заступники міністра МВС РФ відкрили нову будівлю Управління з питань міграції ГУ МВС РФ по Ростовській області. Саме ця структура займається паспортною роботою.

Російський пропагандист Дмитро Стєшин, посилаючись на джерело в «паспортному столі» Донецька, пише, що зараз списки на отримання паспортів складають в незаконних збройних формуваннях угруповання «ДНР». Слідом за бойовиками паспорти видаватимуть співробітникам окупаційної адміністрації, а потім – власникам «республіканських паспортів». Один з ватажків угруповання сказав Стєшину, ніби паспорти РФ «до літа даватимуть».

Бойовикам паспорти – поза чергою

Подібна ситуація і в окупованому Луганську. Зі слів мешканців міста, що відвідують підконтрольну урядові територію, біля паспортних столів створились величезні черги, на прийом до «паспортистів» потрапити нереально.

Водночас бойовики угруповань «ЛДНР», співробітники «міністерств держбезпеки» та «МВС», а також представники окупаційної адміністрації зможуть оформити російські документи без наявності «республіканського паспорта».

За даними з джерел, наближених до керівництва «МВС ЛНР», наприкінці лютого 2019 року до ОРЛО завезли велику партію російських паспортів, які вже знаходяться в райвідділах «МВС ЛНР». І вже зараз їх можна отримати, заплативши хабара. Ціна коливається від 60 до 100 тисяч рублів за бланк. Місцем видачі паспорта вказується Ростовська область. Загалом до кінця року в ОРДЛО планується видати близько 500 тисяч паспортів РФ.

10 квітня 2019 в Управлінні з питань міграції ГУ МВС РФ по Ростовській області проведено заняття з представниками профільних підрозділів «МВС ДНР/ЛНР». Зокрема, від «МВС ДНР» залучалися «заступник міністра внутрішніх справ» М. Крюченко, «начальник міграційної служби» В. Краснощока та його заступник В. Медведок, «начальник організаційно-аналітичного відділу міграційної служби» Н. Кулджанішвілі та старший інспектор цього ж відділу А. Уварова, а також інспектор «відділу громадянства, паспортної роботи та реєстрації фізичних осіб міграційної служби» О. Пришутов.

Початок видачі паспортів планується після другого туру президентських виборів в Україні.

Прикриття для підсилення НЗФ росіянами й привід для агресії

Важливий нюанс: для отримання внутрішнього паспорту громадянина Росії необхідно мати адресу реєстрації (по-старому – прописку). Без неї видається лише закордонний паспорт. Відсутність внутрішнього паспорту позбавляє громадянство багатьох привабливих для декого привілеїв, пільг і взагалі громадянських прав.

Зокрема, такі люди не зможуть брати участь у російських виборах, не зможуть претендувати на отримання російських пенсій та соцвиплат тощо. Нагадаємо, що для пересічних жителів ОРДЛО (не бойовиків і не співробітників окупаційної адміністрації) російські паспорти будуть доступні в обмін на здані «республіканські паспорти». Для отримання ж цього «документу», вони мають здати український паспорт. Отже й відмовитися від будь-яких виплат української держави.

Та головними для авторів спецоперації «видача паспортів РФ» є військові та політичні цілі.

«Коли половина «республіканців» формально стануть громадянами РФ і вже не розбереш, де чиї, можна буде спокійно заводити росіян на керівні пости в «апараті держуправління» та до військових формувань «ЛДНР», – оцінює загрозу заступник голови Луганської військово-цивільної адміністрації Юрій Клименко.

Також варто згадати, що захист «російських громадян» від «грузинської агресії» був одним з гасел вторгнення РФ на територію Грузії у 2008 році. Видача паспортів громадянина Росії була масово запроваджена у Абхазії ще на початку 2000-х років. Російські паспорти були й у жителів Південної Осетії.

У прикордонному селищі Матвеєв Курган (Ростовська область) вже побудоване й відкрите модульне містечко для співробітників міграційної служби РФ. Там збираються видавати російські паспорти охочим жителям тієї частини Донбасу, яка контролюється українським урядом.

Нагадаємо, в засобах масової пропаганди угруповань «ЛДНР» щодня транслюють «новини» про «безчинства та звірства» ЗСУ на звільнених територіях проти місцевих жителів. Приводом для загострення на Донбасі може бути й теракт з масовою загибеллю власників російських паспортів, в якому окупанти звинуватять Україну.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
З початку року на Луганщині оформили біл...

У порівнянні з минулим роком за жовтень 2020 року майже на 35% знизилась активність громадян щодо оформлення біометричних документ...

Детальніше
Сєвєродонецький ЦНАП поновлює послугу з ...

Центр надання адміністративних послуг у м. Сєвєродонецьку (далі - ЦНАП) з 15.10.2020 року поновлює надання адміністративних послуг...

Детальніше
Три прізвища, два громадянства, п’ять па...

24 травня на Луганщині біля кордону з Росією виявили порушника з недійсними документами України та Росії. Про це повідомляє прессл...

Детальніше
Прокуратура розпочала кримінальне провад...

Управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської област...

Детальніше
За два роки безвізу українці оформили по...

11 червня 2019 року минуло уже два роки, як громадяни України, що є власниками біометричних закордонних паспортів, отримали можлив...

Детальніше
Новое «МММ» от России – паспортизация в ...

Для того чтобы внести раскол в обществе и умах граждан в России снова решили использовать опыт «МММ», пишет gorodovoy....

Детальніше
Україна не визнаватиме фейкових російськ...

Україна не визнаватиме фейкових російських паспортів, що видаватимуть жителям окупованих українських територій, передусім Луганськ...

Детальніше
МЗС України висловлює рішучий протест що...

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з указом президента Росії, який відкриває шлях до...

Детальніше
Втрата закордонного паспорту. Консультує...

Міністр юстиції України Павло Петренко надав консультацію щодо дій у разі втрати закордонного паспорту. Так, до Павла Петренка зв...

Детальніше
УКРАИНСКИЙ ПАСПОРТ ДЛЯ МОЛОДЕЖИ В ОРЛО:...

Если верить рассказам жителей временно оккупированной части области, в некоторых семьях там стали возникать конфликты на фоне то...

Детальніше
Вгору