День відкритих дверей закладів вищої освіти, на базі яких створені освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», відбувся 11 травня у Херсоні, Сєвєродонецьку та Краматорську. Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Освітні центри запрошують абітурієнтів з тимчасово окупованих територій вступати до українських вищих навчальних закладів за спрощеною процедурою.

Цьогорічний захід День відкритих дверей, прийняв близько 400 майбутніх абітурієнтів з батьками та представниками українських ВНЗ. У всіх містах спостерігалося значне збільшення учасників, порівняно з минулим роком.

Кожен заклад освіти презентував свої можливості, представники ВНЗ пояснювали, як саме випускники шкіл з тимчасово окупованих територій можуть за спрощеною системою вступити на навчання та отримати диплом, який визнається і в Україні, і в світі.

Відвідавши День відкритих дверей, майбутні вступники отримали вичерпну інформацію про заклади вищої освіти та кваліфіковані консультації щодо умов і особливостей вступу та навчання, освітніх можливостей і додаткових переваг.

Херсон

У Херсоні проведено День відкритих дверей закладів вищої освіти, на базі яких функціонують освітні центри «Крим-Україна».

Так, до Херсонської державної морської академії прибули представники 28 університетів з південних областей України, а також з Києва, Львова, Харкова, Запоріжжя та Дніпра.

Завідувач Сектору у Херсонській області МТОТ Денис Чистіков, під час свого виступу наголосив:

«Цьогоріч, через освітні центри «Крим-Україна» абітурієнтів з окупованого півострову прийматимуть на навчання уже четвертий рік поспіль. Діяльність освітніх центрів є важливою для України, тому що діти, які прийдуть до нас на навчання та з метою здобуття вищої освіти – це ті ниточки, які в майбутньому створять умови для деокупації наших територій та відкриють можливість для повернення їх під контроль України. Діти, абітурієнти, їхні батьки в Криму повинні усвідомити, що українські заклади вищої освіти – це гарантія отримання європейської освіти, яка надає їм не лише визнаваний у світі диплом, але і знання, котрі стануть у нагоді протягом усього дорослого життя».

Сєвєродонецьк

Під час заходу у Сєверодонецьку в приміщенні Східноукраїнського національного університету імені Даля завідувач Сектору МТОТ у Луганській області Сергій Копилов, висловив сподівання щодо плідної співпраці всіх органів державної влади для залучення дітей з тимчасово окупованих територій до навчання у закладах освіти Луганської області:

«Дякую всім учасникам процесу за їх працю на результат, який надзвичайно важливий та необхідний для повернення дітей з тимчасово окупованих територій в український простір. Я дуже сподіваюсь, що разом у нас вийде забезпечити якомога більше дітей якісною українською освітою».

На заході було презентовано 9 навчальних закладів, 8 закладів освіти Луганської області та Таврійський національний університет ім. В. Вернадського.

Краматорськ

До міста Краматорськ з’їхалися вищі навчальні заклади Донеччини аби презентувати свій університет для абітурієнтів.

На Дні відкритих дверей була присутня завідувач Сектору МТОТ у Донецькій області Алла Володимирівна Назаренко, яка привітала учасників заходу та зазначила, що:

«Внаслідок збройного конфлікту, країна стикнулась з новими викликами, що погіршило ситуацію, яка негативно вплинула на життєдіяльність мільйонів людей та уповільнила темпи розвитку країни в цілому. Відсутність достатнього інформування відігравала та відіграє негативну роль у проведенні успішної вступної кампанії та призводить до необізнаності молоді з тимчасово окупованих територій про можливість вступу до українських закладів освіти. Сьогодні наша мета – донести до людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях, інформацію щодо можливості отримання ними якісної освіти та відповідних документів про освіту державного зразка та здобуття української освіти на підконтрольних територіях».

Захід організовано за сприяння МТОТ, Міністерства освіти і науки України, Херсонської, Донецької та Луганської обласної державної адміністрації.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Без ЗНО, паспорта та атестата. Для вступ...

Освітні центри (ОЦ) «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» почали роботу 3 червня 2019 року по всій Україні й ...

Детальніше
204
В Попасній провели обласний освітній фор...

Обласний освітній фестиваль «ОСВІТА-ФЕСТ» відбувся 31 травня на площі Миру в Попасній. Про це повідомляє прес-служба П...

Детальніше
250
Ми робимо все, щоб діти на окупованих те...

Навчальні заклади вищої освіти Луганської області готові прийняти на навчання випускників з тимчасово непідконтрольних українській...

Детальніше
271
Жодна дитина не повинна мати перешкоди н...

У Луганській області забезпечено рівні умови доступу до здобуття української освіти для усіх випускників. За дорученням виконуючог...

Детальніше
311
До 70% навчання на виробництві і 30% - в...

Створення необхідної "нормативки", підготовка та апробація нових освітніх програм, запуск пілотних проектів та використання міжнар...

Детальніше
277
З 2020 року всі іноземні студенти після ...

Цього року восени відбудеться перший пробний іспит – ЗНО з мови навчання для іноземних студентів після закінчення першого ку...

Детальніше
319
«Вибір залежить від нас», – нардеп Вітал...

Народний депутат України від Блоку Петра Порошенка Віталій Курило сьогодні, 4 березня у Сєвєродонецьку зустрівся з викладачами Луг...

Детальніше
284
У закладах профосвіти стартують дні відк...

Для вступників, які планують навчатися у закладах професійної освіти, стартують дні відкритих дверей. Під час них традиційно розка...

Детальніше
472
ІННОВАЦІЇ У НАВЧАННІ ЗА ТРИСТА МЕТРІВ В...

Делегація учасників від Луганської області на Х міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» у столиці була ...

Детальніше
450
НОВІ ГРАНІ РОБОТИ З ОСОБЛИВИМИ ДІТЬМИ НА...

Луганщина стала 22-м регіоном України, який в рамках загальнодержавної реформи буде розвивати і впроваджувати інклюзивну освіту...

Детальніше
440
Вгору