Виконуючий обов’язки голови Луганської облдержадміністрації Сергій Філь спростовує фейкову інформацію, розповсюджену на непідконтрольній українській владі території області про те, що невдовзі діяльність Луганського державного медичного університету буде припинено, передає прес-служба ЛОДА.

"Цей фейк є частиною спланованої акції з дестабілізації ситуації в області на тлі відтоку студентів та аспірантів медуніверситету в окупованому Луганську", - повідомив очільник області.

Після евакуації в 2015 році Луганського державного медичного університету у ньому навчалося трохи більше 100 студентів. Зараз же у виші здобувають освіту понад 1500 майбутніх медиків, у тому числі близько 400 іноземних студентів з 21 країни світу. Університет розміщено у відремонтованих корпусах загальною площею 27 тис. м², де знаходяться комп’ютеризовані аудиторії та лабораторії. Попри важкий процес переїзду університету вдалося зберегти всі 6 факультетів. Його гуртожиток розрахований на 400 майбутніх медиків, також діє центр дозвілля.

Наразі триває відновлення чергового корпусу навчального закладу, де буде розміщено бібліотеку.

З часів евакуації вишу тут пройшли передатестаційну підготовку близько 1200 лікарів за Східної України. А в лікарнях Рубіжного, Кремінної та Сєвєродонецька розгорнуто клінічні бази для підготовки молодих медичних спеціалістів.

Не зважаючи на те, що вступна кампанія розпочнеться 10 липня, керівництво навчального закладу повідомляє про надходження заявок від абітурієнтів з окупованої частини Луганщини. Це стає можливим завдяки програмі Міністерства освіти і науки України «Освітні центри «Донбас-Україна». Ця програма надає право кожному абітурієнту з непідконтрольної території вступати до вишів без складання ЗНО, наявності паспорта та атестату.

Протягом останніх років інформаційні напади окупаційної адміністрації проти України все збільшуються. Проте все більше мешканців окупованої території розуміють, що майбутнє є лише в України.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору