Довіряйте тому тихенькому, слабенькому голосочку, який говорить:"Це може спрацювати, і я спробую".

Даян Марічайлд

В рамках проекту «Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги в Україні, який реалізує Психологічна Кризова Служба у м. Сєвєродонецьк працюють Мобільні бригади.

Це команда психологів, які виїжджають до населених пунктів, зокрема, Станиця Луганська, Новоайдар, Попасна, Золоте та до навколишніх сіл.

Діяльність мобільної бригади на вказаних локаціях полягає у наданні жителям прифронтової зони безкоштовних послуг, таких як:

 • індивідуальні консультації психолога;
 • можливість отримати безкоштовну консультацію у висококваліфікованого лікаря-психіатра прямо вдома через Skype;
 • курси з надання першої домедичної допомоги;
 • групові заняття щодо навчання навичкам психологічного відновлення (управління емоційними реакціями, заохочення до позитивної діяльності, розвиток конструктивного мислення, відновлення здорових соціальних зв’язків, техніки на рішення проблем).

Програма навичок психологічного відновлення – це тренінг навичок, направлений на те, щоб прискорити відновлення та підвищити здатність людини справлятися зі своїми потребами та запитами.

Застосовується для людей, котрі усвідомлюють, що мають:

 • відчуття пригнічення та паралізованності множинними проблемами;
 • відчуття нездатності знайти рішення своїм проблемам;
 • відчувають себе апатичними;
 • відмічають у себе фізичні та емоційні стресові реакції;
 • черезмірну самокритику та негативізм;
 • страхи та тривоги.

Взагалі, заняття з психологами мобільних бригад надають підтримку, мотивують до дій, дозволяють виявити особисті потреби. Одним словом, звернути на себе увагу!

"Найголовніше в житті людиниздоров'я!" – так, напевно, відповість чи не кожна людина, якщо спитатися її, що для неї є головним в житті. Особливо в питаннях зберігання здоров'я мають бути інформовані дорослі люди, які научають цьому підростаюче покоління.

Здоров'я –  це стан повного фізичного, душевного та соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб та фізичних недомагань. Сучасне уявлення про здоров'я називають холічним (з англ. "whole"- цілісний). Тобто, враховується не лише фізичний стан, а й інші виміри: емоційний стан, інтелектуальний розвиток, рівень соціальності та духовності. Детальніше розглянемо, що таке стрес та стресостійкість, які є способи подолання стресових ситуацій. Адже, дуже часто до погіршення здоров'я призводять саме стреси.

Стрес – це відповідь організму людини на перенапруження, негативні емоції або на банальну монотонну метушню.

Кожен з нас переживає різноманітні реакції на різні типи стресу. Люди можуть злитися, засмучуватися, лякатися, хвилюватися та відчувати інші негативні емоції. Також можуть виникати фізичні реакції, такі як напруга чи прискорене серцебиття, головний біль або біль в животі.

Не варто ставитися до стресових ситуацій бездумно і несвідомо. Як тільки Ви відчуваєте нервове напруження, проаналізуйте свій стан і спробуйте привести його в норму: сповільнити серцебиття, нормалізувати дихання, направити потік думок у раціональне русло. Такі дії зменшують стрес. Як можна рідше уявляйте собі негативний розвиток подій у ситуації, яка викликає у Вас тривогу. Навпаки – уявляйте, як вже все скінчилося з найкращим для вас результатом.

Певно, Ви не завжди відмічаєте на собі, як Ваше дихання впливає на загальний стан організму. І, все ж, цей аспект є дуже важливим. Коли Ви засмучені, автоматично хочеться зробити глибокий вдих, щоб заспокоїтися. Коли Ви знервовані, дихання прискорюється. Дуже часто, коли людина лякається або ображається, вона затамовує подих. З'являється відчуття нестачі кисню, що призводить до прискорення процесу дихання. Але глибоке і часте дихання допомагає не завжди. Фактично, це призводить до збудженого стану. Коли Ви нервуєте та бажаєте заспокоїтися, намагайтесь вдихати менше повітря. Тобто, замість глибоко вдиху зробіть глибокий видих. Саме видих допомагає заспокоїтися, а не вдих.

Щоб навчитися контролювати процес дихання потрібна практика кожного дня. Починати тренування бажано в не збудженому стані. Майте терпіння, тренуйтеся, і коли навчитеся контролювати цей процес, Ви зрозумієте, як добре ця техніка контролю дихання стає у нагоді в стресових ситуаціях.

То ж пропоную Вам алгоритм виконання техніки контролю дихання: Розташуйтеся зручно, зверніть увагу, щоб руки та ноги не були перехрещені, а в тілі не було напруження. Розташуйте Ваші ступні так, щоб твердо відчувати підлогу. Закрийте очі. Повільно зробіть вдих через ніс, рахуючи до п'яти. Сфокусуйте свою увагу на розширенні в області живота, коли Ви робите повільний вдих. Затамуйте подих на п'ять секунд. Видихайте повільно через ніс або рот, рахуючи до семи. Коли Ви видихаєте про себе можна говорити заспокійливе слово , наприклад, "С-п-о-к-і-й-н-о". І знову спочатку п'ять таких циклів. Після чого можна повертатися до звичного Вам темпу дихання.

Емоції та відчуття дуже впливають на загальний стан, тому вчіться контролювати гнів або роздратування. З самого початку конфліктної ситуації постарайтеся розпізнати спалах гніву і "загасити його". Можете робити це подумки: уявіть, як ваша емоція розгорається у вигляді багаття, а Ви виливаєте у вогонь чашку води. Така вправа підвищує стресостійкість організму та особистості, допомогає протистояти емоційному напруженню.

Для впевненого протистояння стрессу важливі кілька факторів:

 • ефективне планування часу;
 • схильність до оптимізму;
 • вміння розслаблятися;
 • розуміння своїх емоцій;
 • самоконтроль і позитивний настрій.

Все ж, кращого способу, як підвищити власну стресовитривалість, ніж ефективно вирішувати проблеми, немає. Розбийте велику проблему на кілька маленьких і складіть план їх вирішення. Тренуючись таким чином, ви зможете швидше та ефективніше знаходити шляхи виходу зі складних ситуацій, а значить, зменшите кількість стресу. Важливо навчитися вирішувати проблеми, а не хвилюватись через них і нічого не робити.

Звісно, що це лише мала частка тої інформації, яку можна отримати, але, маленькими кроками, звертаючи увагу на свої відчуття, кожен стає ближче до розрішення своїх негараздів.

СПРОБУЙТЕ! ПЛАНУЙТЕ! ВИКОНУЙТЕ! У ВАС ВСЕ ВИЙДЕ!

Дякую за увагу! До нових зустрічей!

психолог Марина Болгова

Якщо у Вас є потреба поспілкуватися з психологом особисто, мобільні бригади мають змогу завітати до Вашого населеного пункту, провести групові заняття та індивідуальні консультації.

За більш детальною інформацією про нашу діяльність та співпрацю, будь ласка, звертайтесь:

Марина Болгова, координатор мобільної бригади

м. Сєвєродонецьк,

тел. 050-952-35-24

bolgova.mary.a@gmail.com

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Як зберегти душевну рівновагу під час ка...

Центр роботи з громадою м. Сєвєродонецька надає психологічну підтримку. Зараз багато людей знаходяться в стресовому стані через тр...

Детальніше
Поруч є підтримка! На Луганщині безкошто...

Чи може людина бути щасливою наодинці? Чи нам потрібні інші люди? Звісно, потрібні. Бо самі яскраві емоції та почуття ми отримуємо...

Детальніше
В Старобільському районі створили мобіль...

На базі КНП «Старобільський РЦ ПМСД» створено мобільну медичну бригаду, яка буде виїжджати на виклик сімейного лікаря,...

Детальніше
Мобільна бригада Луганської області запр...

Мобільна бригада Луганської області запрошує всіх бажаючих пройти безкоштовний онлайн-тренінг з першої домедичної допомоги та...

Детальніше
Хвилинка для себе! Дієва допомога психол...

Що дає нам відчуття сили? Якість сну, умови проживання, навколишні події, можливо улюблена робота, рідні та близькі люди? Все пере...

Детальніше
Дієва допомога психолога доступна кожном...

В рамках проекту «Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» за підтримки Міністерс...

Детальніше
Увага! Важлива інформація! ...

Колектив мобільної бригади психологів та тренери з першої домедичної допомоги, робота яких проходить в рамках проекту "Психосоціал...

Детальніше
Обізнаність, безпека та життя...

В рамках проекту «Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» за підтримки Міністерс...

Детальніше
Попаснянський район прийматиме участь у ...

Виконуючий обов’язки голови Попаснянської райдержадміністрації Роман Колесник 6 листопада провів робочу зустріч з представни...

Детальніше
Психологічна грамотність доступна кожном...

В рамках проекту «Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» за підтримки Міні...

Детальніше
Вгору