Збройний конфлікт на Донбасі став каталізатором збільшення фактів торгівлі людьми.

Днями у Сєвєродонецьку показали «Жінку в полоні». Так називається соціальний фільм, в якому йдеться про одну європейку, що довгі роки перебувала в умовах морального та фізичного гноблення. Причому її не ізолювали від довколишнього світу, не тримали за ґратами, вона перебувала у звичних умовах – в сім’ї, де над неї морально та фізично знущалися. Оточення залишалось «сліпим» до умов її існування. «Хіба це не є рабство? – запитували автори фільму. – Хіба свобода не є фундаментальним правом кожної людини?».

Так, є. Тому за ініціативи Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Міністерства соціальної політики за фінансової підтримки уряду Канади ще з грудня 2014 року і до сьогодні на Луганщині реалізується проект «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні». Мета проекту спрямована на посилення спроможності органів державної влади у сфері протидії торгівлі людьми. Проект впроваджується ГО «Регіональний правозахисний соціолого-освітній центр «Жінки Донбасу» у партнерстві з Департаментом соціального захисту населення Луганської ОДА.

Як відомо, конфлікт на сході України, який живиться агресією Росії, змусив змінити місце проживання тисячі тисяч людей. Частина цього населення, як стверджують фахівці, і є особливо вразливою для експлуатації. Причому більшість вважає, що рішення мігрувати у пошуках кращого працевлаштування – це цілком підконтрольний їм процес. Отже, не відразу усвідомлюють, що від самого початку їх обманюють, створюючи ситуацію для експлуатування. Звісно ж, що ніхто не стане погоджуватися на експлуатацію, перебувати в неволі та переносити жорстокість з власної волі. Фахівці пояснюють: обман або шахрайство можуть стосуватися не тільки суті роботи, але й умов, у яких цю роботу доводиться виконувати чи надавати послуги.

За 2018-2019 роки у Луганській області виявлено 32 особи, що потерпіли від торгівлі людьми. 16 з них отримали статус потерпілого, допомогу від держави та Міжнародної організації з міграції, решта з різних причин такого статусу не мають. Але постраждалих значно більше, ніж в офіційних статистичних звітах. Особливо на неконтрольованій урядом України території області. Як свідчать очевидці, часто люди піддаються тут примусовій праці через тортури, заточені у підвали і права на захист не мають.

З огляду на те, що Луганщина вже п’ять років потерпає від військового конфлікту, питання торгівлі людьми для неї є важливим, і водночас складним. Тому Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який відзначила спільнота, примусив звернутись до цієї теми більш глибоко і масштабно. В містах та районах області за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та ГО «Регіональний правозахисний соціолого-освітній центр «Жінки Донбасу» проведені інформаційні акції для населення ( на знімку), у Сєвєродонецьку відбувся показ соціального фільму. Участь у цих заходах взяли представники Департаменту соціального захисту населення, обласної Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми, а також дотичних до проблематики органів, служб та правоохоронців. Всі були єдині в тому, що постраждалі від торгівлі людьми заслуговують на повагу і допомогу, незалежно від форми експлуатації.

Фото надано ГО «Регіональний правозахисний соціолого-освітній центр «Жінки Донбасу».

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Сєвєродонецьк долучився до Всеукраїнсько...

Місто Сєвєродонецьк долучилося до проведення Всеукраїнської інформаційної кампанії «#протиДІЙ торгівлі людьми». П...

Детальніше
Вгору