На два дні Торгово-промислова палата України стала для підприємців Луганської та Донецької областей виставковим майданчиком, місцем для переговорів, бізнес-конференцій та зоною майстер-класів сталого розвитку. 12 вересня тут стартував захід «Схід-Експо–2017». Понад 80 представників малого та середнього бізнесу двох східних областей відвідали у ці дні місто Київ та привезли свою продукцію й найрізноманітніші розробки

Евеліна БОГДАНОВА

ВСУПЕРЕЧ ВІЙНІ

Луганщина на «Схід-Експо–2017» була представлена 32-ма бізнес-проектами: новаціями у сфері агропромисловості, будівництва, виробництва споживчих товарів, тари, упаковки, продуктів бджолярства, майстернями хенд-мейду, типографськими виробами та іншим.

Масштабний форум, який містив у собі виставку-презентацію бізнес-потенціалу Сходу України, навчання підприємців і взагалі всіх відвідувачів у висококваліфікованих бізнес-тренерів, панельні дискусії, презентації інноваційних технологій, реалізований ПРООН в Україні за фінансової підтримки урядів Японії і Польщі.

Партнерами проекту стали обласні військово-цивільні адміністрації Луганської та Донецької областей, Торгово-промислова палата Донецької області та Агенція регіонального розвитку Луганської області.

На початку з вітальним словом до учасників та відвідувачів «Схід-Експо–2017» звернулися організатори та партнери проекту.

– Всупереч бойовим діям і завдяки підтримці всієї України, країн-партнерів та міжнародних організацій, наш бізнес продовжує розвиватися, – наголосив, зокрема, голова Луганської обласної державної адміністрації-керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, який очолив делегацію Луганщини. – Я вдячний кожному бізнесмену. У непрості часи ваші самовідданість та працьовитість дозволяють створювати робочі місця, годувати сім’ї, зберігати спеціалістів в області. Тобто вірити у майбутнє Луганщини.

У свою чергу, посол Японії в Україні Шикегі Сумі зазначив:

– Сьогоднішній форум може дати поштовх до укладення нових домовленостей, дозволить відродити промисловість на Донбасі.

21740168_793263210855981_6747091099228458036_n

Очільник Луганщини Юрій Гарбуз біля стенду одного з обласних виробників

ПЛАНИ Й СПОДІВАННЯ

Саме на це сподіваються і учасники «Схід-Експо–2017» з Луганщини.

Підприємець з Сєвєродонецька Наталія Кравцова, майстриня дерев’яних іграшок та сувенірів, яка не так давно отримала грант на розвиток свого бізнесу, вже вдруге бере участь у виставці і вважає, що зможе знайти нових партнерів для бізнесу, розширити коло покупців своєї продукції.

Представники приватного підприємства «Полімерторг» з Лисичанська в ході заходу ознайомили всіх бажаючих з сонячними електростанціями, геліосистемами та іншим обладнанням, яке працює за «зеленим тарифом».

– Використання нашого обладнання – прямий крок до енергонезалежності нашого регіону і всієї України, – підкреслив керівник ПП «Полімерторг» Олег Романов. – І хоча це доволі коштовне задоволення, але сенс у його встановленні є: строк окупності енергоефективних систем – 4-5 років, а строк служби – 25 років. При цьому доведено, що обладнання може працювати і більше.

Підприємець Сержик Арусханян запропонував увазі відвідувачів смачну продукцію з асортименту кондитерського цеху «Кураж» – торти, випічку, печиво, на кожну з яких, до речі, є сертифікати європейського зразка.

– На сьогоднішній день географія реалізації нашої продукції поширюється на чотири області, – акцентував Сержик Левіки. – Сподіваюсь, що участь у «Схід-Експо–2017» ще більше розширить наші можливості.

Директор ТОВ «Завод фруктово-мінеральних вод «Айдар плюс» Леонід Бережний зауважив, що вже на перший день форуму в нього заплановано багато зустрічей з потенційними партнерами та інвесторами, а також відзначив високий рівень організації заходу.

Світлана Нємцева, директор ПП «Старобільський завод продовольчих товарів» розказала про необхідність нових партнерів для заводу:

– Ми випускаємо еко-продукцію, тому для нас дуже важливо, щоб упаковка для неї теж була високоякісною. Також ми привезли на виставку прайси наших хлібобулочних виробів, які щонайменше в два рази дешевші при високій якості, ніж у Києві чи Харкові. Вважаю, ми конкурентні у своєму сегменті ринку, тому цікаві для партнерства.

Засновник і директор ТОВ «Тетра», яке випускає вироби зі скла та дзеркала методом спікання – ф’юзінгу, – Михайло Голтишев участь у «Схід-Експо–2017» вважає ще одним кроком у майбутнє:

– По-перше, цікаво відвідати Київ, показати свої можливості, а по-друге, ми розраховуємо на продовження – як обіцяли організатори, наступний форум скоріше за все пройде десь за кордоном, це збільшить наші можливості для виходу на закордонні ринки збуту.

Юлія Рубан представила на виставці компанію «Фокспринт», яка надає типографські послуги. Щодо участі у «Схід-Експо–2017» вона зауважила:

– Головне для нас – показати, що східні регіони – це Україна, наші люди прагнуть працювати на благо країни, розвивати економіку. А ще очікуємо, що влада, дивлячись на наші прагнення і зусилля, зрозуміє, що нам, малому підприємництву, вкрай необхідна підтримка, зниження ставок податків, створення кращих умов для розвитку бізнесу, тому що більшість з нас на межі виживання.

Саме такі настрої, прагнення і сподівання були найбільш поширеними на виставці-конференції «Схід-Експо–2017». А разом з тим всі були єдині у думці, що такі заходи дуже важливі як для розвитку бізнесу, так і для єднання України.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору