В рамках проекту «Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги в Україні, який реалізує Психологічна Кризова Служба у м. Сєвєродонецьк працюють Мобільні бригади. І ми продовжуємо знайомитися  з програмою навиків психологічного відновлення, яка націлена на те, щоб підвищити здатність людини справлятися зі своїми запитами та потребами.

«Не питай, що потрібно світу. Спитай себе, що робить тебе живим. Потім піди і займись цим. Світу потрібні живі люди»

Говард Турман

Шановні читачі! Стрес, проблеми, та загалом купа дій щодня, рутинна робота та складний політичний стан в нашому регіоні заважають людині просто радіти. Мало уваги в останній час людина приділяє радості.

Щоб детальніше розглянути цю тему, звернемося за допомогою до серії навичок психологічного відновлення, а саме «Заохочення до позитивної діяльності»

Згадайте, як часто вам доводилося займатися тим, що раніше подобалося, тим, що було цінно та значимо? А зараз? Намагання охопити всі проблеми та задачі – паралельно з цим, приховувати або контролювати свої відчуття – все це дуже швидко висмоктує емоційну та фізичну енергію, викликаючи перевтому. Не дивлячись на те, що перевтома  - це ознака працелюбства та соціальної цінності, а сон – розкіш (так вважає більшість), це оманлива думка. Якщо ви будете піклуватися про себе, робити те, що має для вас сенс, крім того, що ви себе краще почуватимете, ви отримаєте більше сил, щоб займатися щоденними справами. Працю та відпочинок можна та ПОТРІБНО поєднувати.

Задайте собі питання: «Що ви робите зазвичай, коли вам добре, і ви нікуди не поспішаєте?» Це можуть бути домашні справи, такі як читання, малювання, перегляд фільму чи створення колажу, або перегляд фотографій під чудову музику чи ще щось. Цікаві та корисні справи можна реалізувати на вулиці, такі як прогулянка, можливо ранкова чи вечірня пробіжка, катання на велосипеді, коли дозволяють погодні умови, напевно, і у вас з’явилося багато різних ідей щодо цього. Не менш важливим є час, проведений у гарній компанії: бесіда з товаришами (безліч варіантів: телефон, скап, вайбер та ін.), зустріч з друзями. Спілкування з членами родини, так щоб відверто і не поспішаючи. Пара фраз за сніданком добре, але не достатньо для близького розуміння. Дуже часто за своєю зайнятістю не вистачає часу для родинних бесід. Як часто ви розмовляєте, наприклад, зі своєю дитиною, не про вивчені уроки чи безлад у кімнаті, а про її інтереси, бажання? Чи обговорюєте плани на майбутнє? Що вас поєднує? На все це треба звертати увагу, бо це є рідне, близьке, справжнє.

Кожна людина знаходить свої способи дозвілля, для однієї людини це може бути час, проведений на самоті, а для іншої допомога сусіду з роботою на подвір’ї або приглядати за дітьми друзів чи знайомих. Це може бути активність, направлена на відновлення дитячого майданчику або парку, зони відпочинку, волонтерство.

Позитивна діяльність дозволяє покращити настрій та повернути собі відчуття контролю над власним життям. Щоб ця стаття була корисною, та ви все ж знайшли час і дозволили собі «побайдикувати» є план реалізації.

То ж не відкладайте на потім, а починайте вже зараз!

Складіть власний перелік активностей або скористуйтеся варіантами вище, виберіть дві-три активності, для реалізації яких у вас все є. Добре, якщо одне заняття ви можете виконувати самостійно, ще одне разом з кимось. Додайте до них і ту діяльність, яка в минулому приносила радість і ви почували себе краще.

Обов’язково виберіть день та час, коли б ви могли займатися однією або декількома з обраних активностей. Бажано на цьому тижні, не затягуючи!

Зробіть пам’ятну помітку в календарику. Подумайте, що вам може знадобитися, щоб все заплановане вийшло як найкраще (принести матеріали, чи домовитися з друзями, перевірити графік роботи кінотеатру…)

Навіть, якщо ви переконані, що ці поради вам не допоможуть, СПРОБУЙТЕ! ПЛАНУЙТЕ! ВИКОНУЙТЕ! У ВАС ВСЕ ВИЙДЕ!

РАДІЮЧИ В СОБІ ВИ ЗМОЖЕТЕ ПОДАРУВАТИ ТЕПЛО ЛЮДЯМ, ЯКІ ВАС ОТОЧУЮТЬ!

Дякую за увагу! До нових зустрічей!

психолог Марина Болгова

Якщо у Вас є потреба поспілкуватися з психологом особисто, мобільні бригади мають змогу завітати до Вашого населеного пункту, провести групові заняття та індивідуальні консультації.

За більш детальною інформацією про нашу діяльність та співпрацю, будь ласка, звертайтесь:

Марина Болгова, координатор мобільної бригади

м. Сєвєродонецьк,

тел. 050-952-35-24

bolgova.mary.a@gmail.com

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Увага! Важлива інформація! ...

Колектив мобільної бригади психологів та тренери з першої домедичної допомоги, робота яких проходить в рамках проекту "Психосоціал...

Детальніше
Обізнаність, безпека та життя...

В рамках проекту «Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» за підтримки Міністерс...

Детальніше
Попаснянський район прийматиме участь у ...

Виконуючий обов’язки голови Попаснянської райдержадміністрації Роман Колесник 6 листопада провів робочу зустріч з представни...

Детальніше
Психологічна грамотність доступна кожном...

В рамках проекту «Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» за підтримки Міні...

Детальніше
Психологічна грамотність доступна кожном...

В рамках проекту «Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» за підтримки Міні...

Детальніше
"Найголовніше в житті людини – здоров'я!...

Довіряйте тому тихенькому, слабенькому голосочку, який говорить:"Це може спрацювати, і я спробую". Даян Марічайлд В рамках проек...

Детальніше
Вгору