Голова Луганської обласної державної адміністрації Віталій Комарницький розглядає різні варіанти вирішення питання з наданням мешканцям Луганської області медичної допомоги в закладах охорони здоров’я третинного рівня.

У тому числі розглядається варіант спільного використання будівель Луганської обласної клінічної лікарні, які у 2016 році були передані в оренду під мобільний військовий шпиталь.

Луганська обласна клінічна лікарня (далі – ЛОКЛ) до подій 2014 року мала у своєму складі 29 стаціонарних відділень, а сьогодні змогла розгорнути тільки 4 відділення, які тимчасово перебувають на орендованих площах у складі міських лікарень: у Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному та інших містах області.

У травні 2015 року для потреб ЛОКЛ передано хірургічний та психоневрологічний корпуси колишньої міської лікарні (вул. Сметаніна, 5, м.Сєвєродонецьк).

Проте 4 березня 2016 року тодішній керівник військово-цивільної адміністрації Георгій Тука особисто уклав з квартирно-експлуатаційним відділом міста Луганська (м. Слов’янськ) договір оренди цих корпусів під розташування мобільного військового шпиталю строком до 31.12.2016. Шпиталь розташований там і сьогодні (договір оренди між Луганською обласною державною адміністрацією та Сєверодонецькою квартирно-експлуатаційною частиною від 01.12.2017 пролонгований з 23.11.2018 до 30.11.2019).

ЛОКЛ, як головний заклад з надання високоспеціалізованої медичної допомоги, на сьогодні залишилася без власних приміщень.

Щорічна потреба населення Луганської області (3 міста та 12 районів) тільки у висококваліфікованій медичній допомозі в умовах обласної клінічної лікарні складає більше 12 тис. госпіталізацій. Сьогодні існує нагальна проблема надання високоспеціалізованої допомоги населенню при серцево-судинних, хворобах органів травлення, дихання, цукровому діабеті та інших ендокринних патологіях. Крім того, на території області сьогодні не надається належна допомога вагітним жінкам, породіллям, новонародженим дітям, недоношеним немовлятам.

Таким чином, є доцільним термінове вирішення питання спільного використання орендованих будівель з розділенням зон відповідальності, оскільки будівництво нової лікарні – це довгостроковий та високовартісний процес, що займе приблизно 3 роки, а на даний час немає навіть проекту будівництва.

Керівництво Луганської обласної державної адміністрації налаштоване на розв’язання даного питання з урахуванням інтересів обох сторін.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору