Новоайдарською райдержадміністрацією видане розпорядження від 21 листопада 2019 року № 1581 «Про посилення охорони хвойних насаджень у передноворічний період 2019 року на території Новоайдарського району», яким передбачений комплекс заходів щодо організації продажу молодняка ялинок та попередження самовільних рубок у передноворічний період, передає прес-служба РДА.

Зокрема, міському, селищному та сільським головам рекомендовано до 01 грудня 2019 року визначити місця для реалізації новорічних ялинок у населених пунктах та на ділянках за їх межами за наявності належно оформлених лісового або лісорубного квитків, а відділу поліції ГУ Національної поліції України спільно з ДП «Новоайдарське лісомисливське господарство» - здійснити перевірки щодо охорони хвойних насаджень, законності перевезення та торгівлі новорічними ялинками. У разі виявлення порушень винні особи будуть притягатись до відповідальності в установленому чинним законодавством порядку. 

ДП «Новоайдарське лісомисливське господарство» нагадує, що самостійна заготівля дерев без дозвільних документів заборонена. Придбати новорічні ялинки можна в лісництвах, де бажаючі зможуть самостійно вибрати собі новорічне дерево з числа зростаючих, що підлягають вирубці. В лісгоспі запевняють, що коштувати новорічні дерева в лісництвах будуть менше, ніж на торгових точках. Контактні телефони та адреси лісництв можна знайти на сайті підприємства.

Також нагадали, що ст.65 адміністративного кодексу України за незаконну рубку ялинок передбачений адміністративний штраф у розмірі від 30 до 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510 – 1020 грн.) і на посадових осіб – від 150 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (2550 - 5100 грн.). Порушнику, крім адміністративного штрафу, належить відшкодувати шкоду, заподіяну лісовому фонду за кожне зрубане дерево в розмірі від 498 до 2255 грн. з конфіскацією заготовлених новорічних ялин. 

Ціни на новорічні ялинки на майданчиках державного підприємства лісомисливського господарства встановлені такі: ялинка висотою до 2 м – 96 грн., від 2 до 3 м – 102 грн., більше 3 м – 231 грн. На кожній ялинці має бути чіп зі штрих-кодом, який дає можливість отримати інформацію про місце вирощування та реалізації ялинок. Цього року планується продати 3600 ялинок по всім лісництвам району.

Ялинки, що будуть реалізовуватись лісомисливським господарством, вирощені на спеціальних ялинкових плантаціях або вирубуються для прорідження молодих насаджень і передбачені для спилювання у передноворічний період, тобто шкоди лісовому фонду таким чином не завдається. 

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Від 70 до 710. Сєвєродонецький лісгосп о...

ДП "Сєвєродонецьке лісомисливське господарство" в 2019 році реалізовуватиме новорічні ялинки за ціною від 70-ти до 710-ти гривень ...

Детальніше
Цьогоріч на Луганщині мають реалізувати ...

Наразі на підконтрольній українській владі території Луганщини діють 8 лісогосподарських підприємств, які реалізують новорічні яли...

Детальніше
Вгору