14 жовтня відзначатиметься День захисника України. Напередодні свята за спільної ініціативи губернатора Юрія Гарбуза та командування ОТУ «Луганськ» ми започатковуємо нову рубрику – Обличчя АТО. В ній за допомогою коротких нарисів розповідатимемо про військовослужбовців ЗСУ, які нині боронять незалежність країни на Луганщині. Перші три наших герої вступили до лав Збройних Сил не так давно, тож, поміж іншим, вони розповідають, чому вирішили стати частиною українського війська

Луганщина.ua

09 - Сторожук

ВИНАХІДНИК З ПЕРЕДОВОЇ. «МОРОЗ-14» НА СЛУЖБІ У ЗАХИСНИКІВ ЛУГАНЩИНИ

Супер-холодильник винайшов і зібрав власними руками боєць 14-ї окремої механізованої бригади старший солдат Юрій Сторожук, який нині виконує бойові завдання на Луганському напрямку району проведення АТО

Дмитро ГОРБУНОВ

Двадцятишестирічний військовослужбовець-контрактник лише торік став до лав Збройних Сил України і в перші ж тижні проявив ініціативу: вирішив допомогти рідній військовій частині із новим технічним засобом.

– До армії я займався телекомутаційними технологіями. Мав доволі престижну роботу, але мріяв про стабільність у заробітній платні. Тому, подорослішавши, вирішив піти до війська, чим дуже пишаюся, – розповів про себе захисник Луганщини.

Морозильна камера перероблена зі старого автомобільного причепу на колесах. Її внутрішні габарити у довжину складають 4 метри, по ширині – 2 метри при висоті 1,9 метри. Перш ніж оббити все всередині тонкими листами нержавіючої сталі, Юрій покрив усі стіни і стелю тонким шаром термостійких матеріалів.

– Найважче було знайти необхідний потужний компресор, який став би «серцем» диво-апарату. Тут стали у пригоді дружні зв’язки із екс-колегами по високим технологіям. З рештою необхідною електрикою допомогли волонтери нашої бригади. У фіналі я пофарбував причеп ззовні у захисний колір і дав назву «Мороз-14», використавши частину назви нашої бригади. На всі роботи, які я виконав у вільний від служби час, пішло 2 місяці, – підсумував воїн-піхотинець.

Зараз мобільну морозильну камеру, аналогів якої поки немає у війську, використовують в інтересах тилового забезпечення всієї бригади. У ній одночасно можуть зберігати 2,3 тони свіжого м’яса.

– У майбутньому я планую зробити польову лазню на колесах. Окрім душового відсіку, обов’язково передбачу в ній навіть невеличку парну із камінцями. Я служу в частині ще мало часу, але військовий колектив вважаю своєю родиною і хочу, щоб мої службові старання та винаходи приносили користь людям, – пояснив свою позицію старший солдат Юрій Сторожук.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх