Співробітники Служби безпеки України виявили під час перевірок в одному з військових підрозділів у Луганській області системні порушення законодавства у роботі із секретними матеріалами, передає пресслужба СБУ.

Через недоліки у режимно-секретній роботі командира, його підлеглі кілька місяців були змушені працювати без допуску до державної таємниці. Зрештою це створило загрозу розголошення секретних відомостей. Військовому скасовано допуск до держтаємниці та звільнено із займаної посади.

Допуск до державної таємниці також скасовано керівнику одного з підрозділів правоохоронних органів Луганщини. Під час оформлення допуску до держтаємниці при призначенні на нову посаду правоохоронець надав про себе неправдиві відомості. Він вказав, що не перебував і не перебуває у громадянстві інших держав. Однак перевіркою СБУ встановлено, що він та його рідні мають громадянство Російської Федерації. До того ж громадянином РФ він став уже в період агресії проти України. Порушника звільнено зі служби. 

Ще одному правоохоронцеві через надання завідомо неправдивої інформації відмовлено у переоформленні допуску до держтаємниці. Чиновник намагався приховати той факт, що його близькі родичі мешкають у Москві, але СБУ викрила обман. 

Надання недостовірних відомостей щодо зарубіжних поїздок призвело до відмови у допуску до державної таємниці для одного з керівників місцевих органів влади. З невідомих причин чиновник вирішив приховати, що у минулому році тричі побував за кордоном, зокрема, відвідував РФ. 

Грубі систематичні порушення законодавства у режимно-секретній роботі Служба виявила в діяльності однієї міської ради та двох районних держадміністрацій Луганської області. Оскільки викриті порушення створюють реальну загрозу витоку секретної інформації, то СБУ відмовила цим органам у наданні дозволу на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею. Посадовців, причетних до протиправних дій, притягнуто до відповідальності. 

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
СБУ відмовила одній із міськрад Луганщин...

Через систематичне порушення законодавства, Служба безпеки України відмовила одній із міських рад Луганщини у наданні спеціального...

Детальніше
Вгору