Більшість людей, які виїхали від війни на територію вільної України, стикаються з проблемою відсутності житла. Саме на вирішення цього пріоритетного питання витрачається залишок коштів непідконтрольних територій бюджету Луганської області

Евеліна БОГДАНОВА

У рамках Регіональної цільової програми підтримки й адаптації внутрішньо переміщених осіб в Луганській області на 2017-2018 роки у Рубіжному ведеться будівництво дев’ятиповерхового житлового будинку № 16б в мікрорайоні № 7 та реконструюються чотириповерхові будівлі колишнього гуртожитку № 9 та 9б по вулиці Чехова.

Будівництво дев’ятиповерхівки у 7-му мікрорайоні призупинилося у 1992 році. На той момент вже було зведено 9 поверхів першої секції і 5 поверхів другої та третьої секцій. Але коли 25 років потому було прийнято рішення про завершення будівництва, частину будівлі – по два поверхи з кожної секції – довелося знести. Вплив атмосферних явищ за роки зробив свою справу.

– Ми тут працюємо вже п’ять місяців. На цей момент змонтовано 270 кубів монолітних поясів, 320 елементів залізобетонних виробів – плит перекриття, сходових маршів, 340 квадратних метрів утеплювача, 140 квадратних метрів віконних блоків, на поверхах укладено 240 тисяч цеглин, – розповідає представник підрядника ТОВ «СК Будсистема» Ігор Зайченко.

З середини листопада на будівництві планують розпочати монтаж покрівлі.

– Перед нами стоїть завдання до кінця року звести дев’ять поверхів, три під’їзди, зробити покрівлю, встановити внутрішні перегородки з газобетону, змонтувати зовнішнє утеплення каркасу будівлі, – акцентував Ігор Леонідович. – Роботи ведуться згідно із графіком.

Будівельні роботи, за словами керуючого об’єктом, будуть вестися і взимку. Внутрішня обробка, укладання інженерних мереж, розведення електрики, монтаж сміттєпроводів – всі ці роботи можна проводити навіть за мінусової температури.

По завершенню будівництва в багатоповерхівці буде 107 квартир. В кожній буде встановлено індивідуальний газовий котел, газова плита, сантехника. Загальна вартість проекту будівництва – 52,428 млн грн.

На об’єкті реконструкції по вулиці Чехова роботи розпочалися у вересні цього року. Будівлі колишнього гуртожитку кінця 50-х років забудови більше десяти років не використовувались за призначенням. Зараз будівельники демонтують внутрішні перегородки, старі вікна і підлогу, вивозять будівельне сміття.

– Вже за декілька днів розпочнемо покрівельні роботи. Стара покрівля буде повністю демонтована, з нуля будуть створені нові кроквяна та зливова системи, – розповів керівник будівельної дільниці підрядника ТОВ «ЛСТК-Строй» Юрій Штефан. – Зараз встановлюються ліси для початку робіт з утеплення фасаду.

До Нового року підрядник планує завершити перепланування будівель. Далі – черга за внутрішніми обробними та монтажними роботами, благоустроєм прилеглої території. Плановий строк повного завершення реконструкції – літо 2018 року.

Гуртожиток коридорного типу перетвориться на повноцінний житловий будинок з 68-ма однокімнатними квартирами. В кожній – невеличкий французький балкон, повне укомплектування сантехнікою та інженерними комунікаціями, бойлерами. Опалення будівель – централізоване. Загальна вартість проекту реконструкції – 31,857 млн грн.

Поки роботи тривають, порядок надання житла ВПО ще узгоджується на рівні центральних органів влади. Але за вказівкою губернатора Юрія Гарбуза, першочергово житлом будуть забезпечені багатодітні родини, люди з інвалідністю та особи інших пільгових категорій.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору