Голова Луганської обласної держадміністрації Сергій Гайдай 9 липня під час уведення в роботу підстанції «Кремінська» заявив про те, що її робота є запорукою енергобезпеки області та гарантом для залучення інвестицій, передає пресслужба ЛОДА.

До відповідного проєкту увійшли заходи з будівництва підстанції 500 кВ «Кремінська», одноколових повітряних ліній 500 кВ Донбаська-Кремінська та Донська-Кремінська, нової двоколової кабельно-повітряної лінії 200 кВ Кремінська-Ювілейна. Вартість проєкту склала 1,719 млрд гривень. Вартість відповідно договору – 1,281 млрд гривень. Зекономлено 438 млн гривень.

«Цей об’єкт побудовано у рекордно короткий термін. Робота підстанції є стратегічно важливою для Луганщини, яка більше не є енергетичним островом. Так сталося, що випробування підстанції відбувалися під час пожежі в Новоайдарському районі. І тільки завдяки новому об'єкту нам вдалося утримати електроживлення споживачів області на належному рівні. Крім того, відтепер область стала більш привабливою для майбутніх інвесторів», – акцентував Сергій Гайдай.

Заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Давид Макар’ян, також перебуваючи сьогодні в Кремінній, наголосив, що впровадження проєкту налагодить роботу промислових підприємств та дозволить залучити в область нові інвестиції.

«Разом із очільником Луганщини Сергієм Гайдаєм ми працюємо над низкою таких проєктів. Зокрема, між урядами України і Франції буде підписана угода щодо надання кредиту на понад 70 мільйонів євро під 0,8 % річних на 40 років. Кошти спрямують на реконструкцію Попаснянського водоканалу та інші заходи із модернізації системи водопостачання Луганщини», – повідомив високопосадовець.

Виконуючий обов`язки голови правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький зазначив, що жителі Луганщини дуже чекали цього моменту: «Об'єкт є стратегічно важливим для нашої держави, бо відтепер північ області повністю з'єднана з Об’єднаною енергосистемою України. Бо до теперішнього часу існувала велика ймовірність знеструмлення через падіння потужності або пошкодження єдиної лінії передач, що залишилася вцілілою через бойові дії та прямує від Луганської ТЕС. Підстанція у Кремінній є важливим мережевим елементом, необхідним для інтеграції нашої енергосистеми системи до європейської».

Він зазначив, що проєкт було започатковано ще у 2016 році, але роботи розпочалися лише у червні 2019-го. Збудувати підстанцію вдалося за 11 місяців. Володимир Кудрицький висловив подяку голові облдержадміністрації Сергію Гайдаю за сприяння у процесі будівництва, особливо в умовах жорсткого карантину.

ПС 500 кВ «Кремінська» фактично розділяє повітряну лінію 500 кВ Донбаська-Донська, що дозволяє через ПС 750 кВ «Донбаська» забезпечити Луганщину достатнім обсягом електроенергії.

Підстанція повністю автоматизована: на ній впроваджено систему керування технологічним процесом, що забезпечує повний контроль роботи та керування обладнанням підстанції диспетчером у віддаленому режимі.

Підрядником виступило ТОВ «Київська енергетична будівельна компанія».

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Розпочато перші випробування обладнання ...

НЕК «Укренерго» розпочала індивідуальні випробування обладнання на новій підстанції 500/220 кВ «Кремінська»...

Детальніше
Підстанція ПС 500/220 кВ «Кремінська» не...

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр розвитку громад та територій України Денис Шмигаль, Голова Комітету Верховної Р...

Детальніше
Триває будівництво електропідстанції «Кр...

Триває реалізація проекту «Нове будівництво ПС 500 кВ підстанції 500 кВ «Кремінська» з заходами повітряних ліній...

Детальніше
Розпочато будівництво опор для повітряни...

Вже розпочато роботи з закладки фундаменту для опор ПЛ 220 кВ «Кремінська-Ювілейна» в рамках реалізації проекту «...

Детальніше
Вгору