Поліомієліт – це інфекційне захворювання. Україна періодично стикається із спалахами поліомієліту, і це є велика проблема, тому що найбільш уразливими є діти до 6 років. Про це повідомила заступник медичного директора КНП «Старобільський ЦПМСД» Світлана Драгола, передає ВістіЛуг.
«Поліомієліт несе за собою інвалідізацію, тому що розвиваються стійкі паралічі. Якщо параліч вражає дихальні м’язи – хворий може навіть померти. Починається захворювання з неспецифічних ознак: фарінгіт, нездужання, респіраторні прояви. Діагностуємо вже на етапі розвитку параліча. Нажаль, ліків від поліомієліту не існує. Єдиний захист – це вакцинація. Для того, щоб сформувався імунітет на все життя, достатньо шести доз, які діти отримують згідно національного календаря щеплень», – розповіла вона.
Так, починають щеплювати дітей в два і чотири місяці інактивованою поліомієлітною вакциною, в шість, 18 місяців, шість і 14 років – оральною поліомієлітною вакциною.
Зазвичай діти вакцинуються на місцях, у своїх сімейних лікарів або у педіатрів в амбулаторіях.
За словами Світлани Драголи, вакцинація доступна дітям до 17 років: «Не має значення вік дитини, яка у встановленому порядку не отримала щеплення, до 17 років можна пройти вакцинацію».
Вакцинація дітей повністю покладена на їх педіатрів та сімейних лікарів, які планують, запрошують і виконують вакцинацію згідно календаря.