Місце, де росте рідка для Луганської області квітка – дика орхідея, знайшли в Новоайдарському районі. Про це повідомляє прес-служба Управління екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації.

"В Новоайдарському районі при Штормівській ЗОШ ще з 2005 року діє екологічний гурток "Пролісок" під керівництвом вчителя біології Жадан Олени Миколаївни. Разом з учнями, під час екологічних експедицій, на околиці села Штормове було знайдено місце, де росте цікава і неповторна квітка – дика орхідея! Розцвітає ця квітка в кінці травня. Знайти в природі дику орхідею не так-то просто", - розповіли в Управлінні.

Квітка має яскраво-фіолетові суцвіття та, як і всі Орхідні, не має запаху.

За "Визначником рослин України" було визначено вірну видову назву рослини. Це – Билинець довгорогий, або Билинець комарниковий. В визначнику вказано, що в степу і лісостепу ця рослина зустрічається дуже рідко. Інформація з мережі Інтернет теж вказує на те, що відомості про поширення рослини в нашій області відсутні. Найближче, як показано на карті, є три ареали в Харківській області.

На місці поширення квітки члени гуртка "Пролісок" встановили пам'ятний знак із закликом до односельців про необхідність охорони унікальної української орхідеї.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Новости по теме
Наверх