Урочистості, присвячені 28-й річниці Незалежності України, відбулися 24 серпня у Сєвєродонецьку на площі Перемоги. Про це повідомляє прес-служба Луганської облдержадміністрації.

До прямої телевізійної трансляції загальнонаціональних заходів у Києві доєдналися міста України. Привітав українців зі святом Президент Володимир Зеленський.

У Сєвєродонецьку урочисті заходи розпочалися виступом голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Віталія Комарницького.

«Протягом десятків років багато хто казав, що Незалежність ми здобули занадто легко. Але про це могли заявити тільки ті, хто не знає історії України – багатовікового прагнення нашого народу до самовизначення. Ціну Незалежності ми з вами зрозуміли у 2014 році: тисячі загиблих, десятки тисяч зруйнованих будинків, мільйони покинувших свої оселі. Це завелика плата. Але тим цінніша наша Незалежність. Щиро вдячний українським воїнам та правоохоронцям, які боронять рідну землю», – сказав він, звертаючись до жителів області.

Під час урочистої церемонії у Києві державні нагороди військові отримали і в областях країни. Зокрема, на Луганщині медаллю «За військову службу Україні» відзначено санітарного інструктора медичного пункту механізованого батальйону 53-ї окремої механізованої бригади Оперативного командування «Схід» сухопутних військ Збройних сил України сержанта Олексія Брежнєва. З нагородою його привітав очільник Луганщини.

Удень відбулись старти забігу на честь загиблих героїв «Шаную воїнів, біжу за Героїв України», який організовано управлінням молоді та спорту облдержадміністрації спільно з відділом у Луганській області Міністерства у справах ветеранів України. Старт забігу дав Віталій Комарницький.

Змагання зі спортивного орієнтування у форматі CITY RACE організувала громадська організація «Клуб спортивного орієнтування «СЄВЄР».

Також Віталій Комарницький оглянув виставку, присвячену видатним луганчанам.

Він ознайомився з композиціями предметів декоративно-ужиткового мистецтва із різних куточків області, витворами народних майстрів та привітав малечу Луганщини на дитячому майданчику.

Продовжили святкову програму виступи професійних та аматорських колективів, а також зірки загальнонаціонального масштабу.

Завершилось свято Незалежності для луганчан феєричним виступом кумира молоді — репера Ярмака.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Новости по теме
Як Луганщина святкуватиме День незалежно...

Програму обласних святкових заходів з нагоди відзначення 28-ї річниці незалежності України опублікували в Управлінні культури, нац...

Подробнее
Обласні урочистості до Дня Незалежності ...

Слідом за Попасною урочисті заходи, присвячені відзначенню  27-ої річниці Незалежності України, приймав Сєвєродонецьк. Про це...

Подробнее
Обласний захід з нагоди Дня незалежності...

Обласний урочистий захід з нагоди Дня незалежності України відбувся 24 серпня у м. Попасній. Про це повідомляє прес-служба Лу...

Подробнее
До Дня Незалежності в Сєвєродонецьку вис...

З метою проведення на високому організаційному рівні обласних урочистих заходів з нагоди Дня Державного прапора України, Дня Незал...

Подробнее
В Попасній відбудуться районне та обласн...

Районне та обласне свята з нагоди Дня Державного Прапора і Дня Незалежності України відбудуться в Попасній  23 і 24 серпня. П...

Подробнее
Наверх