Любительський лов риби в зимовий період дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Про це рибалкам нагадують в Управлінні державного агентства рибного господарства у Луганській області.

Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати 5 шт. на одного рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше 10 шт. Добова норма вилову водних біоресурсів становить 3 кг на особу, на водоймах де впроваджено платне рибальство – не більше 10 шт. на одну особу.

Також рибалкам необхідно пам’ятати про правила безпеки поведінки на льоду. А саме: у жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги, а обов’язково використовувати для цього палицю. Не можна стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці. Знайте, що на початку льодоставу небезпечною є середина водоймища, а в кінці зими - прибережні ділянки. Також неміцним лід може бути біля стоку води, там, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку. Тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід, на ділянках, покритих товстим шаром снігу.

Для любителів зимової ловлі риби існують правила, яких потрібно суворо дотримуватись:

  • не пробивайте поруч багато лунок;
  • не збирайтеся великими групами на одному місці;
  • не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, навіть, якщо там добре "клює";
  • завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;
  • тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку. 

Перед тим як ступити на лід, спершу слід перевірити його товщину. Вона має складати не менш ніж 7 см; надійніше йти там, де вже пройшли люди. Якщо ви вперше виходите на лід, то необхідно звернути увагу на те, чи він ніде не просів. Лід тонший там, де впадають теплі стічні води промислових підприємств, ростуть кущі чи очерет, де швидка течія та б’ють джерела; обов’язково лунки для риболовлі треба робити на безпечній відстані одне від одного; обережно слід спускатися з берега. Можуть бути тріщини та слабке поєднання з сушею; краще робити  лунки на тих місцях, де лід не покритий снігом. Сніг сповільнює наростання льоду, тому він під снігом тонший; категорично забороняється вживати алкогольні, наркотичні засоби під час риболовлі на льоду.

Управління Держрибагентства у Луганській області звертається до всіх рибалок з проханням бути максимально відповідальними і дотримуватись правил рибальства. Якщо ви стали свідком порушення або замору риби просимо невідкладно повідомляти за номерами цілодобової телефонної "гарячої лінії" Луганського рибоохоронного патруля: (06461) 2-27-48, (099) 674-10-55. 

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Новости по теме
На зимувальних ямах у водоймах Луганськ...

З 1 листопада на водних об’єктах Луганської області розпочалася осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувал...

Подробнее
На водоймах Луганщини закінчилась веснян...

30 червня 2020 року на водоймах, що знаходяться на підконтрольній українській владі території Луганської області, закінчилась весн...

Подробнее
Наверх