На програму відновлення об’єктів культурної спадщини «Велика реставрація» виділено рекордну суму в історії України - 2 млрд гривень. На деяких об’єктах роботи вже почалися і їхні темпи будуть зростати. Про це у своєму виступі на Всеукраїнському форумі «Україна 30.Культура. Медіа. Туризм» заявив заступник керівника Офісу Президента, координатор «Великого будівництва» Кирило Тимошенко, передає пресслужба Луганської облдержадміністрації.

«Президентом було прийняте рішення про відкриття нової програми в рамках «Великого будівництва», яка називається «Велика реставрація». Це програма відбудови та реставрації об’єктів культурної спадщини - театрів, замків, музеїв, фортець тощо. Ще на початку минулого року ми замислювались про те, що в країні багато таких об’єктів, які продовжують руйнуватися. І раніше держава не приділяла їм жодної уваги. Таких об’єктів культурної спадщини ми бачили все більше і більше, саме тому було прийняте відповідне рішення», - зазначив він.

Головною метою «Великої реставрації» Кирило Тимошенко назвав збереження культурної спадщини, наголосивши, що це важливо і для держави, і особисто для Президента.

«Ми не відбудовуємо такі об’єкти, щоб вони потім стояли порожні - ми будуємо до них дороги, заводимо туди новий менеджемент, щоб люди приїжджали, дивились і дізнавалися більше про власну країну. Це важливо у сьогоденній реальності, коли люди через пандемію не матимуть змоги багато виїжджати за кордон», - заявив заступник керівника ОП.

За словами Тимошенка, у переліку «Великої реставрації» близько 150 об’єктів, які планується відновити протягом трьох років.

Як повідомлялось, заступник керівника ОП і координатор «Великого будівництва» Кирило Тимошенко заявив, що президентська програма будівництва інфраструктури у 2021 році розшириться на кілька важливих напрямків – «Велика реставрація» культурних пам’яток України, доступне іпотечне кредитування та фінансовий лізинг, розбудова мережі регіональних авіахабів, розвиток мережі приміських експресів та швидкісних потягів між найбільшими містами. Також у планах «Великого будівництва» на поточний рік – збудувати і оновити 6500 км доріг та 245 штучних споруд.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Новости по теме
Наверх